facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات موبایل و تبلت تولید لباسی که تلفن همراه راشارژ میکند
تولید لباسی که تلفن همراه راشارژ میکند

محققان کره جنوبی موفق به تولید مواد جدیدی شده اند که از گرمای بدن برق تولید می کند، از

این رو می توان لباسهایی تولید کردکه همواره تلفن های همراه را با باطری کامل نگاه می دارند.این مواد جدید که توسط دانشمندان کره جنوبی ساخته شده یک ژنراتور تروموالکتریک اورگانیک است که یک شارژ الکتریکی از دمای مختلف بدن و محیط تولید می کند و می تواند یک نوار قابل انعطاف و قابل برش باشد.محققان دانشگاه یونسی به ریاست اونکییونگ کیم یک پلیمر مصنوعی براساس یک ماده رسانا با عنوان PEDOT تولید کرده اند که می تواند برای محافظت کاتدها و آندها در پیلهای سوختی از رسوب مورد استفاده قرار گیرد.این تیم تحقیقاتی یک روش پلیمرسازی ماده مستقیم از محلول را با یک واکنش اکسایش و کاهش ترکیب کردند.در نتیجه این ترکیب ماده ای تولید شد که دارای یک ضریب توان است، اندازه ای از میزان تولید برق مرتبط با دمای مختلف، این ضریب چهاربرابر سایر مولدهای ترموالکتریک اورگانیک است که پیشتر تولید شده بود.ماده جدید به قدری انعطاف دارد که می توان آن را با پارچه ترکیب کرد و این تیم تحقیقاتی امیدوار است که از این ماده بتواند اقلام پوشیدنی تهیه کند که با استفاده از آن از گرمای بدن برای شارژ تلفنهای همراه استفاده کرد.نتایج این تحقیق در مجله انرژی و علوم زیست محیطی منتشر شد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی