facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات نرم افزار جیمیل و برنامه‌ی ایمیل اندروید
جیمیل و برنامه‌ی ایمیل اندروید

ویکرام آگاروال، یکی از مهندسان نرم‌افزار گوگل که بر روی پلتفرم اندروید کار می‌کند، امروز اعلام کرد برنامه‌های کاربردی جیمیل و ایمیل که به طور پیش‌فرض در سیستم‌عامل اندروید وجود دارد، موفق شده‌اند در مجموع بیش از ۱۰۰ میلیون نفر از کاربران اندروید را به خود جلب کنند.

 این آمار از آن جهت حائز اهمیت است که برنامه‌های یاد شده تنها ابزارهای مدیریت پست الکترونیکی در اندروید نیستند؛ با این وجود موفق شده‌اند مورد توجه کاربران زیادی قرار بگیرند. با توجه به این عدد قابل توجه, می‌توان پذیرفت که رقم قابل ملاحظه‌ای از کاربران یعنی بالغ بر چندین میلیون نفر از سیستم‌عامل اندروید استفاده می‌کنند. از طرف دیگر اغلب آمار و ارقام تنها مربوط به تعداد دریافت‌های نرم‌افزار است که به درستی نشان نمی‌دهد چندین نفر در حال حاضر از آن استفاده می‌کنند؛ اما این آمار تازه به خوبی نشانگر تعداد کاربران فعال این برنامه‌های اندرویدی است.همچنین در نشست سالانه‌ی گوگل که اواخر هفته‌ی گذشته برگزار شد، اعلام گردید که در حال حاضر بیش از ۹۰۰ میلیون نفر دستگاه‌های اندرویدی خود را فعال کرده‌اند. که با در نظر گرفتن ۱۰۰ میلیون نفر کاربر فعال برنامه‌های مدیریت پست الکترونیکی جیمیل و ایمیل در این پلتفرم می‌توان تصویر درستی از ذائقه‌ی کاربران اندروید بدست آورد.از سوی دیگر، محصولات رقیب سرسخت اندروید، یعنی گجت‌های اپل تاکنون حدود ۵۰۰ میلیون دستگاه به فروش رفته‌اند و قدری بیش از ۳۰۰ میلیون دستگاه مجهز به نسخه ششم سیستم‌عامل iOS نیز فعال شده‌اند. و با توجه به بروزرسانی پلتفرم و فعالیت‌های کاربران مشخص است که تعداد بسیار زیادی از خریداران محصولات اپل همچنان از آن‌ها استفاده می‌کنند.البته تحلیل موفقیت یا شکست یک محصول با توجه به تعداد فعال‌سازی‌های آن به نسبت آمار خریدش از جنبه‌های گوناگون قابل بحث و بررسی است که در این مجال, فرصت آن نیست. به هر روی، وجود بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال برای این دو برنامه نشان از قوت بالای آن‌ها و بستر محبوب اندروید دارد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

2 Votes5.05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی