facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات نرم افزار آغازسیستم عامل "زمین'' ازابتدای تابستان
آغازسیستم عامل "زمین'' ازابتدای تابستان

با پایان فاز اول سیستم عامل زمین در اردیبهشت ماه ۹۲ اعضای تیم پروژه خود را برای هماهنگ سازی زمین با رایانش ابری و نیز آغاز طراحی سیستم عامل دسکتاپ آماده می‌کنند.

پروژه زمین در طی چند فاز طراحی و تولید شده است. فاز صفر آن که اوایل سال ۹۰ به اتمام رسید شامل مطالعات، اولویت بندی‌ها و ایجاد گروه پژوهشی "توسعه نرم افزار" در پژوهشکده IT بود.تابستان ۹۰ فاز ۱ این پروژه شروع شد و طبق تعریف باید تا اردیبهشت ۹۲ به اتمام می‌رسید که دقیقا سروقت به پایان رسید و هم اکنون در چند مرکز به صورت پایلوت در حال اجراست.بر اساس اعلام طبق برنامه قرار است فاز دوم نیز از ابتدای تابستان شروع شود. در فاز ۲ تلاش می‌شود زمین با کمترین هزینه دولتی و بیشترین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به انجام برسد و در آینده نزدیک فراخوانی برای نگهداری و توسعه زمین انجام خواهد شد. همچنین طراحی سیستم عامل دسکتاپ نیز در فاز دوم انجام خواهد شد."زمین" که به صورت توسعه اکوسیستمی رشد داده شده است، سرویس‌های زیادی از جمله آموزش، خدمات و کانالهای عرضه را در کنار هم دارد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

2 Votes5.05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی