facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات نرم افزار دزدی فیس‌بوک از کاربران اندرویدی
دزدی فیس‌بوک از کاربران اندرویدی

برنامه‌ای که به منظور تسهیل دسترسی به سایت فیس‌ بوک در فروشگاه گوگل پلی عرضه شده دچار آسیب‌ پذیری‌های متعددی است و همین مساله گردانندگان سایت فیس‌ بوک را به سرقت اطلاعات خصوصی کاربران این برنامه و از جمله شماره‌های تلفن همراه آنها ترغیب کرده است.

اولین بار شرکت امنیتی سمانتک در مورد این موضوع افشاگری کرد. سمانتک با تجزیه و تحلیل برنامه های مختلف اندروید با استفاده از ابزار اختصاصی خود موسوم به Norton Mobile Insight به این نتیجه رسید. ابزار یاد شده با هدف شناسایی برنامه‌های مشکوک، خطرات آنها برای حریم شخصی کاربران و تشخیص رفتارهای مخرب و نفوذگرانه شان طراحی شده است.با توجه به اینکه برنامه یاد شد پرطرفدارترین برنامه فروشگاه پلی گوگل است، نقض حریم شخصی توسط آن بسیار تکان دهنده و دارای تبعات گسترده خواهد بود.یک هفته پیش نقص امنیتی دیگری در فیس بوک شناسایی شده بود که به هکرها امکان می‌داد اطلاعات شخصی کاربرانی را که با آنها در ارتباط هستند بارگذاری کنند.بررسی‌ها نشان داد بعضی از این اطلاعات هرگز توسط کاربران با فیس بوک به اشتراک گذارده نشده‌اند و فیس بوک از روش های مختلفی آنها را به دست آورده و تبلیغات خود برای کاربران را هدفمندتر کند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی