facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات نرم افزار ویندوز ۸ بالاخره از ویستا پیش افتاد
ویندوز ۸ بالاخره از ویستا پیش افتاد

برآوردهای جدید نشان می‌‏‌دهد ویندوز ۸ بالاخره پس از چند ماه توانسته بر سیستم عامل ویندوز ویستا پیشی بگیرد؛اما همچنان از نسخه‏‌های ایکس پی و ۷ ویندوز عقب مانده است.برآوردهای شرکت نت اپلیکیشن (Net Application) نشان می‌‏دهد ویندوز ۸ در ماه ژوئن حدود ۱۰. ۵ درصد از بازار رایانه‏‌های دسکتاپی را از آن خود کرده است.

این در حالی است که ویندوز ویستا در دوره‏ مشابهی توانسته بود ۲۶. ۴ درصد از رایانه‌‏های دسکتاپی ویندوزی را به خود اختصاص دهد. ویندوز ۸ تا پیش از این از ویندوز ویستا عقب بود.
این برآورد‌ها نشان می‌‌دهد ویندوز ۸ همچنان از ویندوز ایکس پی و ویندوز ۸ عقب است. این دو ویندوز در در پایان ماه ژوئنِ سال عرضه خود به ترتیب ۳۷. ۴۴ درصد و ۱۷. ۳۷ درصد از رایانه‌های ویندوزی را به خود اختصاص داده بودند.نت اپلیکیشن همچنین دریافته است که ویندوز ۸ موفق شده نسخه ۱۰ سیستم عامل مک آو اس ایکس (OS X) را پشت سر بگذارد. بنا بر این برآورد‌ها، اگر ویندوز ۸ به همین شکل (با رشد ۵. ۰ درصدی) به رشد خود ادامه دهد و در مقابل ویندوز ایکس پی نیز به همین اندازه رو به کاهش بگذارد، می‌‏ توان انتظار داشت تا فوریه ۲۰۱۶ بر ویندوز ایکس پی پیشی بگیرد.شرکت نت اپلیکیشن در مورد مرورگر اینترنت اکسپلورر نیز خبر خوبی برای مایکروسافت دارد. برآوردهای این شرکت نشان می‌‏ دهد در ماه ژوئن حدود ۵۲. ۱۳ درصد از رایانه‏‌های ویندوزی از طریق اینترنت اکسپلورر ۱۰ به اینترنت متصل شده ‏اند. در ماه ژوئن، تعداد رایانه‏‌هایی که از طریق این مرورگر به اینترنت متصل شده‏‌اند، ۲۶. ۴ درصد رشد داشته است.شرکت مایکروسافت مرورگر اینترنت اکسپلورر ۱۰ خود را برای اولین بار بر روی رایانه ‏های تحت ویندوز ۸ عرضه کرد. اما در حاضر کاربران رایانه ‏های تحت ویندوز ۷ نیز قادر به استفاده از آن هستند.برآوردهای نت اپلیکیشن نشان می‌‌دهد نسخه ۱۰ اینترنت اکسپلورر، نسخه قبلی این مرورگر نیز را پشت سر گذاشته است. در ماه ژوئن سهم اینترنت اکسپلورر ۹ از رایانه‌های ویندوزی با ۶۸. ۳ درصد کاهش به ۷۱. ۱۱ درصد رسیده است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی