facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات نرم افزار فایرفاکس اول شد
فایرفاکس اول شد

تمامی مرورگرها نرخ خطایی کمتر از 01.2 درصد نشان می‌دهند که فایرفاکس در رده اول، کروم در رده دوم و IE در رده سوم قرار دارند.

به گزارش ایران نت؛ تحلیل جدید شرکت LSauce abs نشان می‌دهد که نسخه‌های اخیر مرورگرهای کروم و فایرفاکس کمتر از IE 10 در برابر خطاها و اختلالات مستعد هستند و از قابلیت اطمینان بالاتری برخوردارند.مطالعه این شرکت برروی حدود 55 میلیون تست با استفاده از پلت‌فورم سلنیوم نشان داده است که تمامی مرورگرها سطح بی‌نهایت کمی از خطا در حد 0.12 درصد یا کمتر را نشان دادند که بدترین درصد (0.12 درصد) متعلق به سافاری 6 است.اپرا 12 دارای خطای 0.08 درصد، IE 10 دارای خطای 0.05 درصد، کروم 27 دارای خطای کمتر از 0.02 درصد و فایرفاکس دارای خطای بسیار کمی در حد صفر برآورد شد و می‌توان گفت که فایرفاکس تقریباً با هیچ خطایی مواجه نیست. IE از دو رقیب اصلی خود یعنی فایرفاکس و کروم عقب مانده است، اما همچنان سطح خطای بسیار پایینی را نشان می‌دهد.
سطح پیشرفت این مرورگرها در نسخه‌های اخیر آنها که بعضاً فقط چند هفته از عرضه آنها می‌گذرد قابل توجه است.IE 6(عرضه شده در سال 2001 به همراه XP) و 7 (سال 2007) پیش از این بدترین کارآیی را با حدود 0.3 درصد خطا داشتند و فایرفاکس 7 (سال 2011) و IE 8 (سال 2009) هریک کمتر از 0.25 درصد خطا داشتند. این نکته قابل توجه است که این مرورگرها بیش از آن که در برابر خطاها و اختلالات و از کار افتادن‌های ناگهانی آسیب‌پذیر باشند، در برابر آسیب‌پذیری‌های جدی آسیب‎‌پذیر هستند.به گفته کارشناسان نیمی از مرورگرهای مورد مطالعه درصد خطایی کمتر از 0.07 درصد داشتند. این عدد واقعاً پایین است و نشان می‌دهد که مرورگرها هر روز قابلیت اطمینان بیشتری پیدا می‌کنند.ممکن است این موضوع مطرح شود که اعداد به دست آمده از این تست لزوماً دقیق و صحیح نیستند، اما به هر حال معیارهای مقایسه‌ای این مرورگرها قابل اعتماد است.بنا بر اعلام مرکز ماهر، خطاهایی که معمولاً منجر به از کار افتادن مرورگر می‌شوند، به وسیله نقایص موجود در کد مرورگر ایجاد می‌گردند که خوشبختانه امروزه کمتر با چنین خطاهایی مواجه می‌شویم.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی