facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات نرم افزار خدمات کلود آزوراز کار افتاد
خدمات کلود آزوراز کار افتاد

سهل انگاری مایکروسافت موجب شد خدمات کلود این شرکت موسوم به آزور از کار بیفتد که علت این مساله عدم تمدید گواهی‌های امنیتی ضروری بوده است.

 اعتبار گواهی امنیتی مورد استفاده در سرویس آزور روز جمعه به پایان رسید و این امر باعث شد خدمات کلود یاد شده در سراسر دنیا از دسترس خارج شود. بسیاری از صاحبان مشاغل که داده های شخصی خود را بر روی این سرویس ذخیره کرده بودند به همین علت دچار مشکل شدند.

به گزارش روابط عمومی پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از farsnews، گواهی امنیتی ملغی شده برای تداوم پشتیبانی از پروتکل https مورد استفاده قرار می گرفت و باعدم تمدید آن دسترسی به پروتکل یاد شده غیرممکن و سرویس آزور از دسترس خارج شد. در نتیجه کاربران نتوانستند به خدمات مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند.

اهمال مایکروسافت باعث شد این مشکل تا ساعت ۴ بعدازظهر روز جمعه ادامه یابد و فایل های کاربران که در حساب های شخصیشان در این سرویس ذخیره شده بود غیرقابل دسترس باقی ماند. همچنین کاربران به همین علت نتوانستند فایل هایی که از این طریق ذخیره کرده بودند را مشاهده کنند.

کارشناسان معتقدند تکرار مشکلاتی از این دست باعث می شود اعتماد کاربران به سرویس های کلود و ذخیره سازی آنلاین را از بین می برد

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی