facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات نرم افزار تصمیم گوگل در مورد اندروید و کروم
تصمیم گوگل در مورد اندروید و کروم


گوگل سیستم‌عامل‌های اندروید و کروم را به صورت مجزا توسعه‌ می‌دهد و آنها را ترکیب نخواهد کرد
بسیاری معتقدند که آینده رایانه‌ها در سیستم‌عامل‌های ابری چون کروم خلاصه می‌شود.

از طرفی گوگل توانسته در صنعت موبایل و تبلت‌ها اندروید را به یکه‌تار میدان تبدیل کند. پس از آن که نائب رئیس بخش کروم گوگل به ریاست بخش اندروید رسید، شایعات مربوط به ترکیب این دو پلتفرم افزایش یافت، اما اریک اشمیت نظر دیگری دارد.

اریک اشمیت، رئیس گوگل شایعات مربوط به ترکیب دو سیستم‌عامل اندروید و کروم را تکذیب کرد. وی در رویداد Big Tent گوگل در هند اعلام نمود که این دو پلتفرم «مطمئنا مجزا از هم باقی خواهند ماند، چرا که هر کدام از آنها پاسخگوی نیازها و مشکلات متفاوتی هستند.»

پس از آن که گوگل از مجسمه جدید اندروید و کروم در محوطه مانتین ویو رونمایی کرد و برخی از مدیران اجرایی در بخش‌های مختلف را جابجا نمود (مثلا ساندار پینچای، نائب رئیس بخش کروم و اپلیکیشن‌ها، بر صندلی اندی روبین، به عنوان رئیس بخش اندروید تکیه زد)، گمانه‌زنی‌ها درباره ترکیب این دو پلتفرم قدرتمند، بیشتر و بیشتر شد.

اشمیت در ادامه سخنان خود افزود که اندروید و کروم با هم ترکیب نخواهند شد ولی اشتراکات بین این دو پلتفرم افزایش خواهد یافت. این بدان معناست که شاید روزی سیستم‌عامل کروم بتواند اپلیکیشن‌های اندروید را اجرا کند.

در حالی که چند روز پیش خبر پایان سرویس Google Reader را منتشر کردیم، اشمیت می‌گوید که هیچ‌یک از این دو پلتفرم به سرنوشت گوگل ریدر دچار نخواهند شد.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا با نظر اریک اشمیت مبنی بر مجزا بودن حوزه کاری کروم و اندروید موافقید؟

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی