facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات نرم افزار اندروید هدف اصلی بدافزارهای موبایلی
اندروید هدف اصلی بدافزارهای موبایلی


گزارش‌های اخیر از شرکت‌های امنیتی نشان می‌دهد که تعداد تهدیدات بدافزار اندروید در حال افزایش است.

البته با وجود این گزارش‌ها، بسیاری معتقدند که میزان افزایش این بدافزارها اغراق آمیز است.

یکی از استدلال‌هایی که از طرف این افراد بیان می‌شود آن است که اغلب بدافزارهای تلفن همراه در فروشگاه برنامه‌های متفرقه وجود دارند که این فروشگاه‌ها در کشورهایی مانند چین یا روسیه محبوبیت دارند. با این وجود Ferguson معتقد است که این استدلال درست نیست.

بنا بر اعلام مرکز ماهر، خدمات اعتباردهی برنامه‌های تلفن همراه شرکت ترند میکرو، بیش از دو میلیون نمونه برنامه کاربردی را از سراسر جهان جمع آوری کرده است که نزدیک به ۳۰۰ هزار نمونه از این برنامه‌ها مخرب بوده‌اند.

در این میان علاوه بر برنامه‌هایی که دارای خطرات امنیتی و حریم خصوصی هستند، برنامه‌هایی زیادی نیز وجود دارند که به دلایل دیگری نامطلوب هستند.

از آن جا که هر روزه کاربران بیشتری برای انجام عملیات روزانه خود از اندروید استفاده می کنند، در نتیجه مجرمان سایبری انگیزه بیشتر دارند تا برروی توسعه تهدیدات مبتنی بر تلفن همراه سرمایه گذاری کنند.

در حال حاضر بدافزارهای تلفن همراه موضوعی است که می تواند آسیب‌های جدی به کاربران وارد کند.

تروجان‌های بانکی، جاسوسی و نقض حریم خصوصی تنها نمونه‌های اندکی از تهدیدات تلفن همراه هستند که کاربران روزانه با آن‌ها مواجه می‌شوند. اما با آمدن فناوری‌های جدیدتر از قبیل مکانیسم پرداخت و پرداخت از طریق پیام کوتاه، نسل بعدی تهدیدات اندروید خطرناک تر خواهد بود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی