facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات وب و اینترنت اتصال130هزار نقطه به شبکه ملی
اتصال130هزار نقطه به شبکه ملی

در حال حاضر بیش از 130 هزار نقطه از دستگاه های دولتی و اجرایی به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند و با توجه به زیرساخت های تهیه شده، آمادگی برقراری ارتباط بخش های باقی مانده نیز وجود دارد.

مهندس علی حکیم جوادی، در همایش تخصصی توسعه ایران ضمن بیان این مطلب اظهارداشت: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه می بایست تمام دستگاه های اجرایی تا پایان سال دوم به این شبکه متصل شوند.وی افزود: همزمان با اتصال دستگاه ها به شبکه ملی اطلاعات،‌ مراکز داده استانی نیز در حال پیاده سازی است تا به واسطه آن امکان جریان اطلاعات استاین در داخل استان ها فراهم شود.وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر، با تلاش های صورت گرفته از سوی استان ها که با حمایت وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات ایران عملیاتی شده،‌نقشه راه ICT 31 استان بر اساس سند چشم انداز آماده شده که بر مبنای آن امکان پیاده سازی خدمات دولت الکترونیک در هر استان وجود خواهد داشت.معاون وزیر ارتباطات با بیان این مطلب که در حال حاضر زیرساخت های فنی آماده شده و خدمات دولت الکترونیکی شناسایی شده است، تصریح کرد: معتقدیم، بر اساس مدلی طراحی شده در توسعه خدمات الکترونیکی، می توان با استفاده از نوان بخش خصوصی،‌خدمات قابل ارائه به مردم پیاده سازی و عملیاتی شود.وی ادامه داد: بر اساس برنامه پنج ساله تدوین شده در این حوزه معتقدیم با پیادهسازی برنامه های تدوین شده بتوانیم ایران الکترونیکی را در پایان این برنامه پنج ساله عملیاتی کنیم.علی حکیم جوادی گفت: ایجاد ایران یکپارچه قدم بعدی در این حوزه است که در برنامه پنج ساله دوم از طریق اشتراک گذاری اطلاعات میان دستگاه ها پیاده سازی می شود.وی تاکید کرد: فناوری اطلاعات ابزاری به منظور ایجاد ارزش افزوده در کشور است تا به واسطه آن امکان ارائه سرویس های متنوع به تمامی هموطنانمان حتی در نقاط دورافتاده فراهم شود و امیدواریم با اجرایی شدن برنامه های درحال پیاده سازی،‌به اهداف مدنظر در این بخش دست پیدا کنیم.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی