facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات وب و اینترنت انتشار تصاویر خصوصی در شبکه‌اجتماعی
انتشار تصاویر خصوصی در شبکه‌اجتماعی

سه جوان که اقدام به انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی شهروندی در یکی از شبکه‌های اجتماعی کرده بودند، دستگیر شدند.

سرهنگ ستار خسروی، رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان دراین‌باره گفت: بدنبال شکایت شهروندی مبنی بر این که در یکی از شبکه‌های اجتماعی مجازی صفحه‌ای به‌نام وی ایجاد و تصاویر خصوصی و خانوادگی‌اش نیز در آن منتشر شده، بررسی موضوع در دستورکار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.خسروی با بیان اینکه با انجام تحقیقات، سرانجام متهم ۲۰ ساله شناسایی و دستگیر شد، گفت: وی با همدستی دو تن دیگر که از همکلاسی‌های شاکی بودند، اقدام به این کار کرده بود که آن دو نیز شناسایی و دستگیر شدند.وی افزود: در بازجویی‌های صورت گرفته؛ هر سه متهم به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را آزار و اذیت شاکی و آبروریزی وی عنوان کردند. خسروی با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی مجازی قابل اعتماد نیستند، گفت: کاربران باید از به اشتراک‌گذاری تصاویر خصوصی و خانوادگی خود در این شبکه‌ها و فضای مجازی که باعث فراهم‌آمدن مشکلات بعدی می‌شود، خودداری کنند.رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان افزود: افراد باید از ذخیره‌سازی تصاویر خصوصی و خانوادگی روی تلفن‌همراه، لپ‌تاپ، فلش‌مموری و سایر تجهیزات قابل حمل پرهیز کنند، چرا که این تجهیزات امکان سرقت یا مفقودشدن را دارد و ممکن است مورد سوءاستفاده مجرمان قرار گیرد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی