facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات وب و اینترنت نارضایتی کاربران از نام دامنه اینترنتی خود
نارضایتی کاربران از نام دامنه اینترنتی خود

بر اساس تحقیقات در حال انجام بیش از نیمی از کسب و کارها از نام هایی که به عنوان دامنه اینترنتی (domain name) انتخاب کرده اند، ناراضی هستند و معتقدند نام نامناسب برای دامنه اینترنتی می تواند منجر به ضرر اقتصادی آنها گردد.

موسسه تحقیقاتی Wakefield Research ، در خلاصه گزارش خود که به زودی منتشر خواهد شد آورده: کسب و کارهای کوچک برای اینکه در موتورهای جستجو بهتر دیده شده ومحصولات خود را بفروشند، مجبورند نام مناسب برای دامنه اینتنرتی (domain name) خود برگزینند.کارشناسان روی نام دامنه های اینترنتی برای شناسایی بهتر توسط موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی تاکید فراوان می کنند و این در حالی است که کسب و کارهاییی که تازه شروع می کنند و نیز کسب و کارهای کوچک یا small business باید خود را روی نردبان ترقی بیشتر بکشند و اگر نام درستی مشابه با محصول خود نداشته باشند، دچار ضرر و زیان اقتصادی می شوند.در تحقیقات wakefield آمده کمپانی هایی که نام .co را یدک می کشند در این نظرسنجی آورده شده تا ببینند تا چه حد نام ها روی اقتصاد و فعالیت اقتصادی آنها تاثیر گذار است.از 500 کمپانی شرکت کننده در این تحقیق، بیش از نیمی از آنها گفته اند قبل از انتخاب نام کنونی برای مسب و کارشان ، نام دیگری را قبل از آن امتحان کرده اند. در این میان 55 درصد نیز گفته اند به همین خاطر دچار ضرر و زیان اقتصادی شده اند و 52 درصد نیز اعلام کردند که اگر فرصتی پیش بیاید، حتما نام دامنه اینترنتی خود را عوض خواهند کرد.
این تحقیق زمانی صورت می گیرد که تا سال آینده پسوند های اینترنتی غیر از آنچه ما می شناسیم (دات کام و دات اورگ و ...) راهی بازار می شود.در آینده نام های اینترنتی بر اساس مکان و شهر مانند .nyc یا نوع کسب و کار مانند .green توسعه خواهد یافت و از هم اینک باید به فکر نامی جانشین بود تا ضرر و زیاد اقتصادی گریبان کسب و کارها را در آینده نگیرد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی