facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات وب و اینترنت یاهو درخرید Hulu 800 میلیون دلار می پردازد
یاهو درخرید Hulu 800 میلیون دلار می پردازد

بالاخره مشخص شد یاهو قصد خرید کمپانی انترتینمنت Hulu را به مبلغی بین 600 تا 800 میلیون دلار دارد. دلیل تفاوت قیمت بین 600 تا 800 میلیون دلار، طول مدت استفاده از لایسنس و کنترل محصولات توسط تولید کنندگان اصلی است.

 بعد از خرید کمپانی میکرو بلاگینگ تامبلر به قیمت 1.1 میلیارد دلار توسط یاهو ، شایعه شد که این کمپانی قصد توسعه فعالیتهای خود در عرصه انترتینمنت را دارد و به همین دلیل قصد خرید کمپانی بازی های آنلاین PlayerScale را دارد.با ورود ماریسا مایر به عنوان مدیر اجرایی جدید در یاهو، این کمپانی 180 درجه متفاوت شده است و با خریدهای شگفت آور سعی دارد، هویت تاریخی یاهو را به عنوان یکی از اولین ها در دنیای اینترنت بازگرداند.یاهو چند وقتی است با ضرر و زیان مواجه بوده و قصد دارد از غرق شدن جلوگیری کند و به همین خاطر رو به سوی خرید کمپانی های به اصطلاح استارت آپ و نوظهور روی آورده تا با افزایش تعداد کاربران، از روی آگهی ها و سرویس های جدید، درآمد زایی کند.در سالهای اخیر کمپانی های اینترنتی بیشتر به سوی سرویس های broadcasting و رادیو وموسیقی و تلویزیون اینترنتی روی آورده اند و با ازدیاد پهنای باند کاربران، شوق بیشتری ایجاد شده تا منجر به کسب درآمد بیشتر برای این نوع کمپانی های اینترنتی گردد و یاهو در بین این کمپانی ها خیلی دیر اقدام به این کار کرده و اگر جا بماند، هرگز نخواهد توانست زنده بماند.بنابراین خرید کمپانی هایی مانند هیولو Hulu و تامبلر و ... آسان ترین راه به عقیده مدیریت یاهو است تا این کمبودها را در اسرع وقت جبران کنند.البته قوی تر از Hulu کمپانی هایی مانند Netflix هستند که توانسته اند بازار را در غیاب بزرگان ، در اختیار بگیرند و رشد چشمگیری داشته باشند.واقعیت این است که کمپانی هیولو در سال 2011 با قیمت 2 میلیارد دلار به فروش گذاشته شداما هیچ کمپاین حاضر به پرداخت چنین مبلغ سنگینی نشد. هیولو بعدا هر از چند گاهی بحث فروش کمپانی را بدون نتیجه ادامه داد تا اینکه یاهو مترصد خریدن یک کمپانی دارای سرویس های ویدئویی استریمینگ شد.بنا بر اظهارات منابع نزدیک، قسمت عمده ماجرای خرید هیولو توسط یاهو انجام شده و اکنون بحث اصلی چانه زنی برای در اختیار گرفتن لایسنس ها و میزان مالکیت صاحبان اصلی محصولات بعد از خرید کمپانی توسط یاهو است که همچنان ادامه دارد و به همین دلیل گفته شده رقم بین 600 تا 800 میلیون دلار در نظر گرفته شده است.یاهو برای کمپانی مانند تامبلر 1.1 میلیارد دلار نقد پرداخت کرده و حالا حاضر نیست برای سرویس هیولو چنین مقداری را بپردازد؟

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی