facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات وب و اینترنت مشکل سرعت و قیمت اینترنت
مشکل سرعت و قیمت اینترنت

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: تصدی‌گری بخش دولتی، مشکل سرعت و قیمت اینترنت در کشور است و این دو ریشه‌های متفاوت ندارد. مهدی اخوان بهابادی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر افزود: در حال حاضر فقط یک دستگاه دولتی رسمی پهنای باند خرید و فروش می‌کند که موجب بروز مشکلاتی در کشور شده است.

وی اضافه کرد: برای مثال این مجموعه دولتی در حال حاضر یک مگابیت بر ثانیه پهنای باند را با قیمت نزدیک ۱۶-۱۵دلار از خارج خریده است و به قیمت حدود ۲۵۰ تا۲۶۰ هزار تومان به شرکت‌های توزیع کننده اینترنت در داخل کشور می‌فروشد، مقایسه این دو نرخ نشانگر این است که برای شرکت‌های ارائه کننده خدمات اینترنت قیمت تمام شده بسیار زیاد است.اخوان گفت: با توجه به قیمت تمام شده و گرانی آن بنابر این مشترکان پول زیادی نمی‌توانند بپردازند پس توزیع کنندگان اینترنت در داخل کشور پهنای باند را بین عده زیادی تقسیم می‌کنند و به قولی آب داخل آن می‌بندند تا بتوانند این اختلاف قیمت را جبران کنند.رییس مرکز فضای مجازی کشور گفت: دلیل کندی اینترنت برای کاربران، ابلاغ رسمی از طرف مجموعه حاکمیت نیست بلکه دلیل اصلی آن اشتراک بین کاربران برای یک پهنای باند است.وی افزود: اختلاف سرعت اینترنت در روز و شب هم نشانگر این مطلب است و نشان می‌دهد اعمال سیاستی برای کاهش سرعت وجود ندارد.اخوان گفت: حل این مشکل تنها با پایان تصدی‌گری دولت میسر است، باید خرید و فروش پهنای باند را به بخش خصوصی واگذار کنیم و دولت فقط در نقش گمرک و نظارت بر درگاه بین‌المللی و داخل کشور عمل کند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی