facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات وب و اینترنت بمباران درخواست‌های آمریکا برای گرفتن اطلاعات کاربران از گوگل
بمباران درخواست‌های آمریکا برای گرفتن اطلاعات کاربران از گوگل

بمباران درخواست‌های آمریکا برای گرفتن اطلاعات کاربران از گوگلبر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی گوگل، دولت آمریکا تلاش فراوان می‌کند تا از اطلاعات این شرکت بزرگ اینترنتی در راستای اهداف خود استفاده کند.

 

دولت آمریکا بین ماه‌های ژانویه تا ژوئن ۲۰۱۳ بیش از ۱۱ هزار درخواست برای در اختیار گرفتن اطلاعات شخصی کاربران را به شرکت گوگل ارسال کرده است که این رقم معادل ۴۲ درصد کل درخواست‌های جهانی ارسال شده برای در اختیار گرفتن اطلاعات کاربران محاسبه می‌شود.

گفته می‌شود که پس از شرکت گوگل، کشور هند دومین مرکزی بوده که بیشترین درخواست دولت آمریکا برای در اختیار گرفتن اطلاعات کاربری به آن ارسال شده است.
طی دوره زمانی یاد شده دولت آمریکا ۲۷۰۰ درخواست را با مضمون یاد شده به هند ارسال کرده است.

درخواست جمع‌آوری اطلاعات توسط دولت آمریکا طی نیمه نخست سال جاری میلادی نسبت به سه و نیم سال گذشته رشد دو برابری داشته است.
این درخواست‌ها از زمانی ملموس شد که شرکت گوگل گزارش‌های شفاف‌سازی خود را در نیمه دوم سال ۲۰۰۹ میلادی منتشر کرد.

"ریچارد سالگادو"(Richard Salgado) مدیر امور حقوقی گوگل در این خصوص توضیح داد: «ما معتقدیم، این حق شماست که بدانید از اطلاعات‌تان چگونه استفاده می‌شود و هر یک از دولت‌ها تا چه اندازه بر ما و دیگر شرکت‌ها فشار می‌آورند تا از اطلاعات شما استفاده کنند.»

او در ادامه گفت: «وزارت دادگستری آمریکا بر اساس قوانین ایالات متحده اعلام کرده است که ما اجازه نداریم اطلاعات کاربران را به اشتراک بگذاریم و این در حالی است که حتی در مقابل درخواست‌های امنیتی ملی هم نباید این کار را انجام دهیم. با این وجود دولت آمریکا اصرار دارد این اطلاعات را از ما دریافت کند.»
 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی