facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات وب و اینترنت وبسایتی برای نمایش فاصله زمین تا مریخ
وبسایتی برای نمایش فاصله زمین تا مریخ


وبسایتی فوق‌العاده که فاصله زمین تا مریخ را جذابتر نمایش می‌دهد
آسمان منظومه‌ای زیبا و پر از شگفتی‌ها است که دانشمندان و علاقه‌مندان بسیاری را به کشف رموز آن واداشته است.

یکی از جذاب‌ترین سیاره‌های منظومه شمسی مریخ است که سالهاست آدمی رؤیای قدم گذاشتن بر سطح آن را در سر می پروراند. اما فاصله واقعی زمین تا مریخ برای طی این سفر رویایی چقدر است؟
منابع علمی بسیاری وجود دارند که این فاصله را بر حسب کیلومتر، سال نوری و ... برآورد کرده اند. اما دیوید پالیودا سایتی هوشمندانه طراحی کرده که فاصله زمین تا مریخ را بر حسب واحد جدیدی محاسبه کرده است. پیکسل. واحدی که برای همه ما کاربران کامپیوتر قابل درک است. اگر عرض زمین ۱۰۰ پیکسل باشد، به نظر شما فاصله آن تا مریخ چند پیکسل خواهد بود؟ برای شروع بد نیست بدانید که فاصله زمین با ماه ۳۰۰۰ پیکسل است (عرض ماه نیز ۲۷ پیکسل) اما مریخ چطور؟
جواب بسیار جالب است. مریخ با فقط ۵۳ پیکسل عرض، ۴۲۸۰۰۰ پیکسل با ما فاصله دارد! دیدن سایت جذاب Distance To Mars را از دست ندهید.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی