facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات وب و اینترنت فقر فرهنگی ازتکنولوژی‌های ارتباطی است
فقر فرهنگی ازتکنولوژی‌های ارتباطی است

شما از آن دسته افرادی هستید که عکس‌های جدیدتان را به ذوق به‌اشتراک‌گذاری در فیس‌بوکتان ‌می‌اندارید؟

پس این‌است یکی از تاثیراتی که شبکه‌های اجتماعی در زندگی ما گذاشته‌اند! نوع جدیدی از تعاملات!یک کارشناس فناوری اطلاعات معتقد است که تاثیرات منفی تکنولوژی‌های ارتباطی بر اثر فقر فرهنگی و اعتقادی برخی کاربران است.شبکه‌های اجتماعی محصول تکنولوژی‌های ارتباطی امروز هستند که ساختار زندگی بسیاری از مردم به ویژه جوانان را تغییر داده است چرا که افراد بسیاری از وقت خود را در این محیط‌ها صرف می‌کنند.وی افزود: اتلاف وقت به ویژه در محیط کاری یکی از پیامد‌های منفی گسترش شبکه‌های اجتماعی است و این باعث کاهش کارایی در افراد می‌شود که در قدم بعدی اعمال محدودیت‌های دسترسی برای کاربران و بی‌اعتمادی در محیط‌های شغلی را به دنبال دارد.او تکنولوژی‌های ارتباطی را برای جامعه لازم دانسته و معتقد است:‌ اگر استفاده نادرستی از این تکنولوژی می‌شود، نتیجه ضعف از جنبه‌ فرهنگی و اعتقادی است که باعث اختلافات و سوء‌استفاده در جامعه می‌شود.این کارشناس از کمبود فرهنگ استفاده صحیح از اینترنت و مصرف آن در جامعه انتقاد کرد و گفت: برخی مسوولان محدودیت را راه‌حل این قبیل مشکلات می‌دانند اما در نهایت مشکلات به قوت خود باقی می‌مانند.وی در پایان عنوان کرد: شبکه‌های اجتماعی و به طور کلی نوع جدید ارتباطات پیامد‌های مثبتی نیز دارند که شکل‌گیری سبک جدیدی از تعاملات و بهره‌گیری مثبت از این تعاملات از آثار مثبت آن است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی