facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات وب و اینترنت کاری که وزیرارتباطات بهتراست انجام دهد
کاری که وزیرارتباطات بهتراست انجام دهد

چنین اقدامی اثر و خاطره‌ای مثبت از وزیر فاوا در بازار اینترنت کشور و کاربران آن خواهد داشت

و در غیر این‌صورت و در آینده حتی به یادآوری نام وزیر ارتباطات نیز کار سختی خواهد بود.علی شمیرانی - رفع مشکلات سرعت اینترنت، تکمیل جست‌وجوگر، مرورگر و سیستم عامل بومی از جمله وعده‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای سال ۹۲ اعلام شد.وزیر جدید ارتباطات به گونه‌ای سخن گفته که گاه مخاطب به شک می‌افتد که کمتر از ۳ ماه به پایان کار دولت دهم مانده است، ایشان در مصاحبه خود توسعه فیبرنوری و توسعه پهنای باند ترانزیت ترافیک بین‌الملل را از جمله برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای رفع مشکل سرعت اینترنت اعلام کرده‌اند.تا آنجا که برای رسانه‌ها و کاربران اینترنت در ایران روشن است، مشکل سرعت اینترنت هیچگاه سخت‌افزاری نبوده است که با توسعه زیرساخت‌ها مرتفع شود.چه بسا در توالی زمانی مشخص و مکرر شرکت ارتباطات زیرساخت همواره خبر از افزایش پهنای باند بین‌الملل می‌دهد بی آنکه مصرف‌کننده نهایی درکی از تغییر و جهش آمارها داشته باشد.تا آنجا که ما می‌دانیم، مشکل کندی اینترنت به مصوبه سال ۸۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی بازمی‌گردد و توسعه زیرساخت‌ها نقشی در این خصوص ایفا نمی‌کند.از سوی دیگر تیرماه سال ۸۹ بود که وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز از وعده مشابهی خبر داد و اعلام کرد "اين احتمال می‌رود كه تا پايان شهريورماه {همان سال} محدوديت سرعت اينترنت براي كاربران خانگي رفع شود. او اين احتمال را در راستاي درخواست افزايش سرعت اينترنت خانگي تا چهار برابر به نهادهاي مسوول و تصميم گيرنده دانست." (وعده‌ای که خب سرنوشت آن بعد از گذشت بیش از دو سال پیش روی ماست.)اما شاید بد نباشد در زمان باقی مانده برای وزیر ارتباطات یک توصیه آن هم برای به سرانجام رساندن تنها یک کار داشته باشیم.
بهترین کار ممکن نیز کاریست که در حوزه داخلی وزارت ارتباطات قابل مدیریت بوده و مشکلات تداخل وظایف و پیگیری‌های فرابخشی و اخذ انواع مجوزهای زمان‌بر را نداشته باشد.از این رو به نظر می‌رسد شفاف‌سازی بازار تامین و توزیع اینترنت کشور، اتخاذ تدابیری برای احقاق حقوق مشترکان اینترنت و و پایان‌دهی به سواستفاده‌ها و اختلافات چند ساله شرکت‌های اینترنتی، رگولاتوری و شرکت زیرساخت بهترین و ماناترین اقدامی‌ است که در طول زمان باقی مانده قابلیت اجرایی دارد.بدیهی است چنین اقدامی اثر و خاطره‌ای مثبت از وزیر فاوا در بازار اینترنت کشور و کاربران آن خواهد داشت و در غیر این‌صورت و در آینده حتی به یادآوری نام وزیر ارتباطات نیز کار سختی خواهد بود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی