facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات وب و اینترنت انتشار روزانه ۲۴۸ میلیون کامنت
انتشار روزانه ۲۴۸ میلیون کامنت

جانشین قرارگاه سایبری سازمان بسیج گفت: روزانه ۲۴۸ میلیون کامنت در سایت‌های مختلف گذاشته می‌شود.

مسعود بصیری، افزود: جمع شدن وبلاگ‌نویسان و سایت‌بازها دور هم بیرون از فضای مجازی و در یک فضای ملموس و فیزیکی نقاط مثبت و منفی خودش را دارد. مجموعه فضای مجازی، مجموعه‌ای است که از روزنامه‌ها شروع می‌شود تا ماهواره‌ها و ارتباطات دیگری که فی مابین قرار می‌گیرد ادامه می‌یابد.وی ادامه داد: اگر ۱۳سال پیش ما یک سایت یا یک وبلاگ در دنیا داشتیم امروز ما نزدیک به ۶۲۳میلیون سایت در دنیا داریم و جمعیت امروز فیس‌بوک یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر است و سایتی مثل توییتر ۸۰۰ میلیون نفر کاربر دارد.وی افزود: بسیاری معتقدند که اگر اینترنت نبود اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا نمی‌شد و اگر توییتر و فیس‌بوک نبودند رئیس‌جمهور آمریکا شخص دیگری بود. زمانی که اوباما وارد فضای اینترنت شد نزدیک به ۱۱۸هزار کاربر را دور خود جمع کرده بود، درحالی‌که رقیبش حدود پنج‌هزار کاربر داشت. یا در فرانسه برای پیوستن به اتحادیه اروپا و پول مشترک به غیراز رسانه‌ها این وبلاگ‌ها بودند که از این اتفاقات حمایت کردند.جانشین قرارگاه سایبری سازمان بسیج اظهار کرد: روزانه ۲۴۸ میلیون کامنت در سایت‌های مختلف گذاشته می‌شود و نزدیک به ۸۰۰ میلیون وبلاگ در دنیا فعالند و به تعاملات اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و نظرسنجی می‌پردازند. در کشور ما هم آقایانی با تشکیل شرکت‌های هرمی تلاش می‌کنند تا نظر سنجی را در فضای مجازی انجام دهند چون می‌دانند تأثیر‌گذار است.مسعود بصیری افزود: وبلاگ‌ها دومین رسانه تأثیر‌گذار در فضای مجازی هستند ولی ماهواره‌ها و سایت‌ها را کنار می‌گذارند. اکثر مردم می‌دانند وبلاگ‌ها هویت شخصی و درونی دارند که واقعیت‌ها را بهتر منعکس می‌کنند، وابستگی سیاسی، عقیدتی و اداری به جایی ندارند و باور کردنشان راحت‌تر است. امروزه جایگاه وبلاگ‌ها بسیار گسترده است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

2 Votes4.05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی