facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز مقالات آموزشی آموزش اینترنت نحوه ی انجام جستجوهای موضوعی درنت
نحوه ی انجام جستجوهای موضوعی درنت

برای انجام جستجوهای موضوعی چندین روش مختلف وجود دارد که بنا به خواست خودتان می توانید یکی از آن ها را انتخاب کرده و دنبال کنید .

برای انجام جستجوهای موضوعی چندین روش مختلف وجود دارد که بنا به خواست خودتان می توانید یکی از آن ها را انتخاب کرده و دنبال کنید .اولین روش تایپ کلمات کلیدی در نوار آدرس مرورگرتان می باشد ؛ این روشی است که اکثریت مردم از آن استفاده می کنند.دومین راه که به نظر تخصصی تر می آید استفاده از (Web Directory) است ؛ روشی که معمولا افرادی خاص آن را دنبال می کنند. از مهم ترین وب دایرکتوری ها به ترتیب عبارتند از: Excite ،Yahoo وOpen Directory Project  که در این جا وب دایرکتوری آخر را که معروف تر است مورد بررسی قرار می دهیم.آدرس http://www.dmoz.org را در آدرس بار تایپ کرده و آن را جستجو کنید ، در این حال صفحه ی مربوطه مطابق شکل زیر باز خواهد شد ، در نوار search آن موضوع مورد نظرتان را تایپ و Enter کنید.

با این کار عمل جستجو انجام گرفته و صفحه ای باز خواهد شد که نتایج جستجوی شما را بر اساس موضوع نشان می دهد مانند شکل2 .


از این صفحه موضوع دلخواهتان را انتخاب کرده و کلیک کنید با این کار شما صفحه ای باز شده که فهرست سایت ها را نشان می دهد اکنون بر روی سایت مورد نظر کلیک کنید و نتیجه ی کار را ببینید .

 

برای دیدن فیلم این آموزش به لینک زیر مراجعه کنید
آموزش نحوه ی انجام جستجوهای موضوعی در نت
منبع ایران نت نیوز
استفاده از این مقاله فقط با ذکر منبع مجاز می باشد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

5 Votes5.05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی