facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز مقالات آموزشی آموزش وب آموزش بک آپ گرفتن در Cpanel
آموزش بک آپ گرفتن در Cpanel

بک آپ گرفتن نسخه ی پشیبان برای فایل های شماست فایل هایی که برایی شما اهمیت دارند ، با این کار حتی در صورت بروز مشکل نیز دیگر لازم نیست نگران از دست رفتن اطلاعاتتان باشید . با انجام این کار حتی اگر بخواهید تغییر هاست داشته باشید و یا سایت را به حالت ماه قبل برگردانید می توانید.
به این منظور وارد سی پنل شوید و در کادر فایل روی بک آپ کلیک کنید.(شکل1)


در صفحه ای که در مقابل شما قرار می گیرد ، دو قسمت مجزا وجود دارد ؛ در این پنجره اگر بخواهید یک بک آپ کلی داشته باشید باید روی Download Or Generate a Full Website Backup کلیک کنید . ولی اگر نمی خواهید از تمام اطلاعاتتان بک آپ بگیرید و فقط خواهان این هستید که از ایمیل هایتان بک آپ داشته باشید باید در بخشBackup  Perteal این کار را انجام دهید .(شکل2و3)

برای گرفتن بک آپ کلی لازم است تا روی Download or………………. کلیک کنید ؛ با این کار وارد صفحه ی آن می شوید در این صفحه با انتخاب Home Directory نسخه ی پشتیبان در همان محل و و همان سرور ذخیره می شود.(شکل4)

اگر گزینه ی دوم یعنی Remot FTP server را انتخاب کنید نسخه ی پشتیبان در محل دیگری ذخیره می شود.با انتخاب این گزینه کادری برای شما باز خواهد شد که شما باید در این کادر مشخصات سرور تازه را وارد کنید، اگر Username و Password  شما در این بخش مورد قبول واقع نشد باید از لیست کشویی گزینه ی سوم را انتخاب کنید.(شکل5)

در هر صورت اگر نمی خواهید از تمام اطلاعاتتان بک آپ بگیرید باید وارد بخش پرتیال بک آپ شوید در این قسمت گزینه های متفاوتی وجود دارد که با انتخاب هر کدام می توانید از آن یک بک آپ جداگانه داشته باشید.برای این کار لازم است تا روی آدرس کلیک کنید و به این وسیله آن را دانلود کنید.سپس از Brows فایل را در مسیری که ذخیره کرده اید پیدا کرده و آن را بازمی کنیم و بعد برای ذخیره کردن آن در سی پنل روی uploadکلیک می کنیم.

برای دیدن فیلم این آموزش به لینک زیر مراجعه کنید
آموزش بک آپ گرفتن در CPanel
منبع ایران نت نیوز
استفاده از این مقاله فقط با ذکر منبع مجاز می باشد.

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

5 Votes4.25 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی