facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز مقالات آموزشی آموزش وب آموزش 5 ترفند ساده در مرورگر Google Chrome
آموزش 5 ترفند ساده در مرورگر Google Chrome

آموزش 5 ترفند ساده در مرورگر Google Chrome«کروم» مرورگر شرکت گوگل است و دارای ظرافت و سرعت بالایی در بازکردن صفحات وب می باشد. این مرورگر در حال حاضر بیشتر از 2%  از سهم  بازار مرورگرهای اینترنتی را تحت کنترل خود دارد. و طی یک سال گذشته با اقبال عمومی نسبتاً خوبی از طرف کاربران مواجه شده است.
ما در این مقاله قصد داریم تا 5 ترفند بسیار ساده برای استفاده از این مرورگر به شما آموزش دهیم.

«کروم» مرورگر شرکت گوگل است و دارای ظرافت و سرعت بالایی در بازکردن صفحات وب می باشد. این مرورگر در حال حاضر بیشتر از 2%  از سهم  بازار مرورگرهای اینترنتی را تحت کنترل خود دارد. و طی یک سال گذشته با اقبال عمومی نسبتاً خوبی از طرف کاربران مواجه شده است.
ما در این مقاله قصد داریم تا 5 ترفند بسیار ساده برای استفاده از این مرورگر به شما آموزش دهیم.

1)-  اگر می خواهید یک لینک در یک تب جدید ایجاد کنید کافیست  لینک را بوسیله  ماوس بگیرید و آن را در نوار بالایی تب‌ها رها کنید.
2)-  شما می توانید با نگه داشتن کلید Ctrl کیبورد و فشار دادن هریک از اعداد 1 تا 8 ، بین تب ها به ترتیب حرکت کنید. همچنین می توانید با فشاردادن Ctrl+9 به تب آخر بروید.
3)-  شما با استفاده از ماوس می‌توانید تب‌ها را بگیرید و آن‌ها را در نوار بالای صفحه جابجا کنید. بر خلاف مرورگر فایرفاکس این کار خیلی هموارتر انجام می شود.
4)-  مرورگر کروم این قابلیت را دارد تا 10 تب از تب های بسته شده را در حافظه خود ذخیره کند. شما با استفاده از کلیدهای  ترکیبی Ctrl+Shift+T براحتی می‌توانید آخرین تبی را که بسته شده ، مجدداً فراخوانی کرده و به آن دسترسی داشته باشید.
5)- اکثر کلیدهای ترکیبی که در فایرفاکس و محیط ویندوز عمل می‌کنند در کروم نیزعملکرد مشابهی دارند.
   به عنوان نمونه شما می توانید  از کلیدهای Ctrl+W  برای بستن یک تب، کلیدهای Ctrl+Tab   برای گردش بین تب‌ها وبا استفاده از کلیدهای Ctrl+Shift+Tab برای گردش از عقب در بین تب‌ها استفاده کنید.

منبع: ایران نت نیوز
استفاده از این مقاله فقط با ذکر منبع مجاز می باشد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی