facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز مقالات آموزشی سایر آموزش ها و مقالات چرا رمزهای عبور مردند؟
چرا رمزهای عبور مردند؟

شروع این پرونده ویژه با مقدمه «گذر واژه‌ها؛ آیا راهی هست؟» است. در این مقاله به طرح مسئله می‌پردازیم و اینکه چرا رمزهای عبور به یک چالش و مشکل در دنیای امنیت و کامپیوتر تبدیل شده‌اند و علایم و نشانه‌هایی یافت شده است که رمزهای عبور دیگر مطمئن و مستحکم نیستند و نمی‌توانند اطمینان‌بخش باشند و از کاربران و اطلاعات شخصی آن‌ها محافظت کنند.

رمزهای عبور ساده قابل شکسته شدن هستند و رمزهای عبور سخت و پیچیده قابل فراموش شدن هستند.

مقاله اول این پرونده ویژه «رمزهای بی‌مرز؛ مرزهای بی‌رمز» است که به دنبال جوابی برای سوال چرا گذرواژه‌‌ها هیچ‌گاه تا این حد ضعیف و نفوذگران تا این حد قدرتمند نبوده‌اند؟ می‌گردد. در اواخر سال 2010 شون بروکس (Sean Brooks) در یک بازه 30 ساعته، سه ایمیل دریافت کرد که به او هشدار می‌داد حساب کاربری‌اش در linkedln، Battle.net و یکی دیگر از سایت‌های مشهور در معرض خطر قرار دارد.

مقاله دوم «گذره‌واژه‌ها را فراموش کنیم» از مجله وایرد این سوال را مطرح می‌کند که چرا دیگر رشته‌ای از کارکترها نمی‌توانند امنیت ما را تامین کنند. مت‌هونان یکی از نویسندگان ارشد وایرد می‌گوید: «تابستان گذشته هکرها در کمتر از یک ساعت، تمام زندگی دیجیتال من را ویران کردند.»

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی