امروزه علاوه بر ایمیل وسایر وسایل ارتباطی فکس جایگاه خودرا حفظ کرده است در عین حال کسی هم تمایل برای خرید دستگاه فکس ندارد، شما براحتی وبدون هزینه می توانید فکس دراختیار داشته باشید.

بانصب ویندوز7 فکس شما هم بصورت خودکار نصب می شود فقط کافی است تنظیمات زیر رانجام دهید تا بتوانید از فکس ویندوز خود استفاده کنید:
نکته :
در ویندوز 7 بعد از نصب ویندوز شما قادر هستید از فکس استفاده کنید ولی در ویندوز xp باید فکس را بوسیله cd ویندوز نصب نمایید.
ابتدا از وصل بودن خط تلفن به کامپیوتر خود مطمئن باشید در صورتی که از فکس مودم استفاده می کنید از وصل بودن آن به سیستم خو مطمئن شوید.
سپس بروی استارت کلیک کرده وبرنامه فکس را باز کنید:

بعد از باز شدن برنامه شما باید تنظیمات زیر را انجام داده تا بتوانید از دریافت وارسال فکس بوسیله ویندوز استفاده کنید. ابتدا بروی منوی Tools کلیک کرده سپس بروی گزینه Fax setting کلیک نمایید:

در پنجره محاوره ایی که برایتان باز می شود باید تنظیمات دریافت وارسال را انجام دهید شما در این قسمت باید دو گزینه (Allow the device to send ….. و Allow the device to receive…..) تیک زده و در قسمت پایین در صورتی که بخواهید خط تلفن شما بصورت tel fax باشد باید گزینه  Manaally ansewer را تیک زده ودر صورتی که بخواهید فکس بصورت اتوماتیک استارت شود باید گزینه Automatically ansewer after را تیک بزنید ودر قسمت rings تعداد زنگ هایی که تمایل دارید بخورد تا فکس شما استارت شود را مشخص نمایید وسپس ok کنید:

اینبار در منوی Tools گزینه Fax Accounts را انتخاب نمایید تا ارتباط خط ویا fax modem با سیستم را برقرار کنیم . همانند شکلهای زیر عمل نمایید:

در این قسمت برای fax خود نامی را انتخاب کنید. ( بطور مثال: ایران نت)

حالا شما می توانید دریافت و ارسال فکس را از طریق ویندوز انجام دهید.
در این قسمت شما را با منوهای مشخص شده در شکل آشنا می کنیم:
در قسمت Incoming شما می توانید فکس هایی که در حال ارسال به شما هستند را مشاهده نمایید.
Inbox: فکس هایی را که دریافت کرده ایم را در این قسمت می توانیم مشاهده کنیم.
Draft: فایل یا word  که آماده برای فکس ولی هنوز ارسال نکردیم در این قسمت قرار دارد.
outbox: فکس هایی که ما برای دیگران ارسال کرده ایم در این قسمت قرار دارد.
send Items: وقتی ما برای کسی فکس ارسال کنیم وقتی فرد مورد نظر فکس ما را دریافت کرد در این قسمت قرار می گیرد.
نکته :
زمانی که ما فکس را ارسال کردیم ولی فرد مورد نظر فکس ما را دریافت نکرد در قسمت outbox قرار می گیرد.

برای ارسال فکس باید ابتدا بروی New fax کلیک نمایید همانطور که مشاهده می کنید توضیحات لازم در شکل توضیح داده شده است:

ممکن است شما بخواهید برای شرکت ها ویا سازمانهاو…. روزانه فکس ارسال نمایید بهتر است برای اینکار نام آنها را با مشخصات دقیق آنها را وارد کنید در قسمت (To) و ذخیره نمایید تا در ارسالهای بعدی نیاز به وارد کردن مشخصات فرد نداشته باشید مانند شکل زیر عمل نمایید:

پس از ذخیره نمودن پنجره زیر برای شما باز می شود . در این قسمت می توانید بروی اسم فرد ویا افرادی که می خواهید فکس برای آنها ارسال شود کلیک نمایید و سپس To را زده . همانند شکل زیر:

نکته :
در صورتی که تنظیمات فکس خود را در قسمت  Fax setting  بروی Manaally ansewer گذاشته باشید اگر بخواهید خود شما استارت کنید باید بروی receive fax Now کلیک کنید.

و در انتها با برخی از اشکال و منوها  که در شکل زیر توضیح داده شده است آشنا شوید:


 

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *