آیکون‌های اوبونتو بعد از چندین سال، از نو طراحی شد

آیکون‌های اوبونتو بعد از چندین سال، از نو طراحی شدCanonical، سال‌های متمادی است که برای وسعت بخشیدن به یکی از محبوب‌ترین توزیع‌های سیستم عامل لینوکس با نام اوبونتو تلاش می‌کند. تلاشی که به سبب آن ردپای این سیستم عامل از صفحه‌نمایش‌های کوچک موبایل تا صفحه‌های غول پیکر تلویزیون‌ها دیده می‌شود. حالا این شرکت تصمیم به تغییر چهره سیستم عامل محبوبش گرفته تا نسخه دسکتاپ و موبایل را یکسان کند.

 

آیکون‌های سیستم عامل اوبونتو از نو بازطراحی شده‌اند. البته تغییر دکوراسیون Canonical تنها به آیکون‌ها ختم می‌شود و تغییری در دیگر بخش‌های سیستم عامل صورت نگرفته است. همانطور که در تصویر فوق  پیداست،‌ آیکون‌های جدید تخت‌تر و دارای استایل متفاوتی هستند. همچنین در طراحی آیکون‌های سیستمی از طیف‌رنگ‌های بسیاری که در آیکون‌های قدیمی مشاهده می‌شد، خبری نیست ولی در طراحی فولدرها و برنامه‌ها از رنگ و درخشندگی بیشتری استفاده شده تا آن‌ها را از دیگر بخش‌ها متمایز نماید.

آیکون‌های جدید در سیستم عامل نسخه 14 که هنوز تا انتشار آن مدتی باقی مانده است به کار گرفته خواهند شد. در حال حاضر آخرین نسخه این سیستم عامل برای دستگاه‌های همراه، نسخه 13.10 می‌باشد. تغییرات انجام شده در راستای یکپارچگی رابط کاربری بین نسخه موبایل و نسخه مخصوص کامپیوترهای شخصی انجام شده‌اند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *