facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات امنیت وشبکه آسیب‌پذیری ویندوز XP در برابر ویروس‌ها ۵ برابر ویندوز ۸
آسیب‌پذیری ویندوز XP در برابر ویروس‌ها ۵ برابر ویندوز ۸

آسیب‌پذیری ویندوز XP در برابر ویروس‌ها ۵ برابر ویندوز ۸نتایج یک بررسی تازه نشان می‌دهد میزان آسیب‌پذیری ویندوز XP در برابر حملات بدافزارها و ویروس‌های رایانه‌ای پنج برابر بیشتر از ویندوز ۸ است.

 

گزارشی که توسط خود مایکروسافت تهیه شده نشان می‌دهد که از هر هزار رایانه اسکن شده، ۹.۱ مورد از رایانه های مجهز به ویندوز XP که بر روی آنها سرویس پک ۳ نیز نصب شده بود، آلوده به ویروس بودند. در مقابل تنها ۱.۶ رایانه‌های مجهز به ویندوز ۸ ویروسی بوده و باید پاکسازی می‌شدند.

گزارش مذکور ادعاهای قبلی مایکروسافت در مورد آسیب پذیری بیشتر سیستم عامل های قدیمی این شرکت را تایید می‌کند.
این شرکت بارها از کاربران ویندوزهای قدیمی تر خود مانند ویستا، ۷ و XP خواسته تا هر چه سریع تر به ویندوزهای جدید و از جمله ویندوزهای ۸ یا ۸.۱ مهاجرت کنند.

البته میزان مصونیت ویندوز ۸.۱ در این گزارش بررسی نشده، اما مایکروسافت مدعی است امنیت ویندوز ۸.۱ حتی از میزان امنیت ویندوز ۸ هم بالاتر است.

از جمله امکانات جدید امنیتی در ویندوز ۸.۱ می‌توان به امکان پاکسازی اطلاعات از راه دور برای صاحبان مشاغل، پشتیبانی بیومتریک ارتقا یافته، کدگذاری پیشرفته داده ها، افزایش امنیت مرورگر IE، مقاومت بهتر در برابر بدافزارها و ... اشاره کرد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی