facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT تشخیص حالات روحی و روانی افراد
تشخیص حالات روحی و روانی افراد

با خواندن تیتر این مطلب شاید دیگر بر همگان مشخص شود که چرا گوشی‌های مبتنی بر ویندوزفون در رنگ‌های گوناگون عرضه می‌شوند. بخش تحقیق و توسعه مایکروسافت در آسیا در حال کار کردن بر روی تکنولوژی جدیدی است که به گوشی‌های هوشمند این قابلیت را می‌دهد تا حالات روحی و روانی کاربران را به صورت بلادرنگ تشخیص دهند.

قطعا داشتن یک گوشی هوشمند با توانایی تشخیص شرایط روحی و روانی کاربر بسیار مهیج خواهد بود؛ اما این هیجان وقتی بیشتر می‌شود که گوشی به صورت خودکار، در هر لحظه حالات صاحبش را تشخیص داده و در شبکه‌های اجتماعی پخش کند!
محققان مایکروسافت می‌گویند:
در کنار رعایت حریم خصوصی افراد، این تکنولوژی باعث خواهد شد تا شبکه‌های اجتماعی از پویایی بیشتری برخوردار شوند؛ زیرا با استفاده از آن، حالت‌های روحی و روانی مختلفی که فرد در هر دقیقه از روز ممکن است دچار آن‌ها شود به سرعت در شبکه اجتماعی شخصی وی منتشر خواهد شد.
به گفته آن‌ها:
  این قابلیت به شما کمک خواهد کرد تا بدانید که چه زمانی از روز برای گفتگو با فرد مورد نظر بهترین زمان ممکن است؟ مثلا دانستن این موضوع که آیا وی در حال حاضر خوشحال، غمگین و یا معمولی است می‌تواند نقش شایانی در تصمیم گیری‌های روزانه افراد ایفا نماید.
برای مثال فرض کنید که تازه در یک شرکت بزرگ استخدام شده‌اید و قصد دارید با رئیس گفتگو کنید. برای شناخت خلق و خوی وی اصلا لازم نیست تا از دیگران کمک بگیرید، تنها کافیست با مراجعه به صفحه وی در شبکه‌های اجتماعی متوجه شوید که وی چگونه آدمی است؟ با استفاده از این روش دیگر مطمئن خواهید بود که باید چگونه با رئیس خود برخورد کنید.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی