facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات وب و اینترنت باید در زمینه اینترنت امیدوار بود
باید در زمینه اینترنت امیدوار بود

enternet01یک کارشناس معتقد است: اگرچه وضعیت مناسبی از لحاظ رتبه اینترنت در دنیا نداریم اما باید امیدوار بود تا شاید دولت جدید بتواند وضعیت را بهبود بخشد.محسن قدک ساززاده در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران به خصوصی شدن شرکت مخابرات اشاره و اظهار کرد:

از زمانی که شرکت مخابرات خصوصی شده مشکلاتی برای سایر شرکت‌های خصوصی که اینترنت را به کاربران ارائه می‌کنند بوجود آمده است.وی افزود: به عنوان مثال به بعضی از دوستان در شهرستان‌ها خطوط انتقال تعلق نمی‌گیرد. این موضوع باید از سمت رگولاتوری برطرف شود بدین معنا که برروی پروانه صادر شده برای شرکت مخابرات اصلاحاتی صورت بگیرد. اگر چنین اصلاحاتی اعمال شود، شرکت مخابرات و سایر شرکت‌های خصوصی در یک سطح قرار می‌گیرند و رقابتی عادلانه بوجود می‌آید.این کارشناس به لزوم ارائه اینترنت توسط شرکت مخابرات اشاره کرد و گفت: از طرفی نباید مخابرات را از اینکه به کاربران سرویس ارائه می‌کنند منع کرد چرا که در بسیاری از نقاط دوردست شرکت‌های خصوصی نمی‌توانند ورود پیدا کنند و این تنها مخابرات است که در این مناطق سرویس اینترنت می‌دهد.قدک‌ساززاده در مورد وضعیت پهنای باند در کشور معتقد است: دولت جدید وعده‌هایی را در زمینه توسعه پهنای باند در کشور داده که اگر این وعده‌ها عملی شود نیاز کشور در زمینه پهنای باند برطرف خواهد شد. به علاوه باید بتوانیم خود را به سند چشم انداز نیز نزدیک کنیم چراکه تا این سند زمان کمی باقی مانده و باید در منطقه دوم شویم. البته اگر شرکت‌های خصوصی توانایی ورود پهنای باند به کشور را داشتند رقابتی بین آن‌ها ایجاد می‌شد و این موضوع در قیمت سرویس‌ها تاثیر می‌گذاشت.وی در رابطه با بحث کم‌فروشی اظهار کرد: در مورد مبحث کم‌فروشی باید گفت که متاسفانه بعضی از ارائه کننده‌ها در زمان‌هایی تعداد افراد را برای یک سرویس مشخص افزایش می‌دهند و این موضوع باعث می‌شود سرعت اینترنت برای بعضی از کاربران کند شود. با وضعیت فعلی پهنای باند بهتر است به سمت فروش حجمی سرویس‌ها برویم چراکه این روش بهتر جواب می‌دهد.او درباره تناسب بین قیمت و کیفیت اینترنت در کشور مطرح کرد: خدمات بعضی از دوستان معتقدند که قیمت‌ها در حال حاضر مناسب است اما بحث اصلی اینجاست که کاربران به اندازه هزینه که می‌پردازند خدمات دریافت نمی‌کنند. اگر بحث ورود پهنای باند به کشور توسط شرکت‌های خصوصی محقق شود می‌توان با ثابت نگه داشتن قیمت‌ها کیفیت سرویس‌های مربوطه را افزایش داد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی