سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد که تنها 4 شرکت ارتباطات مبین‌نت در تمامی استان‌ها، خدمات ارتباطی ایرانسل در 6 استان، مشارکتی سیار اصفهان و رایانه دانش گلستان در یک استان، مجوز ارائه خدمات ارتباطی بی‌سیم مبتنی بر فناوری وایمکس در

کشور را از سوی رگولاتوری دارند و فعالیت شرکت انتقال داده‌های رهام داتک در زمینه ارائه سرویس وایمکس غیرمجاز است.حسن رضوانی معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دراین باره گفت: در حال حاضر شرکت ارتباطات مبین‌نت در 129 شهر، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در 33 شهر، شرکت مشارکتی سیار اصفهان در یک شهر به بیش از 800 هزار کاربر، خدمات ارتباطی بی‌سیم مبتنی بر فناوری وایمکس را ارائه می‌کنند.
وی درباره وضعیت ارائه خدمات وایمکس توسط سایر اپراتورها تصریح کرد: مطابق پروانه وایمکس، دارندگان پروانه PAP در سال اول فعالیت و با استفاده از موافقت اصولی شبکه بی‌سیم مبتنی بر فناوری وایمکس، به مدت یک سال می‌توانند نسبت به ارائه خدمات در این حوزه اقدام کنند. اما پس از یک سال موظف هستند مطابق شرایط و ضوابط موافقت‌نامه پروانه ارایه وایمکس، از رگولاتوری پروانه دریافت کنند. در غیر اینصورت تمامی فعالیت‌های ارائه خدمات وایمکس از سوی آنها متوقف می‌شود.
رضوانی عنوان کرد: شرکت انتقال داده‌های رهام‌ داتک با توجه به این امکان درباره دارندگان پروانه PAP نسبت به ارائه سرویس وایمکس اقدام کرد، اما با توجه به پایان مهلت یک ساله‌اش موظف بود نسبت به دریافت پروانه از رگولاتوری اقدام کند.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با غیرمجاز شمردن فعالیت شرکت انتقال داده‌های رهام داتک در زمینه ارائه سرویس وایمکس گفت: با توجه به اینکه این شرکت در مهلت مقرر، مجوز ارائه سرویس وایمکس را از رگولاتوری دریافت نکرده، مجاز به جذب مشتری و ارائه خدمات در این حوزه نیست و باید با مشتریان فعلی خود تسویه حساب کند.
وی افزود: درصورت عدم توجه شرکت انتقال داده‌های رهام داتک به اخطارهای رگولاتوری، فعالیت آن در زمینه ارائه سرویس متوقف شده و مشتریان این شرکت می‌توانند پس از تسویه حساب، خدمات وایمکس را از سایر اپراتورهای دارای پروانه از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دریافت کنند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *