مایکروسافت به دنبال شکایت یک شرکت بریتانیایی مجبور به تغییر نام SkyDrive شد
مایکروسافت در دادگاه بریتانیایی که به دلیل شکایت گروه رادیو تلویزیون Sky بریتانیا برگزار شده بود، محکوم به نقض نام ثبت شده این گروه گردید و مجبور شد که نام سرویس ابری اسکای درایو خود را تغییر دهد.

روز چهار شنبه دادگاه نهایتا رای را به نفع BSKyB صادر کرد تا مایکروسافت محکوم به استفاده از نام تجاری ثبت شده این مجموعه گردد. حال غول نرم افزاری دنیا چاره‌ای جز تغییر نام SkyDrive ندارد و دادگاه نیز برای این کار یک مدت محدود اما معقول و منطقی را به مایکروسافت داده، تا بتواند نام جایگزین مناسبی را پیدا کند.

گفته می‌شود که این دادگاه با توافق دو شرکت مایکروسافت و BSkyB به پایان رسیده که در آن مسائل مالی نیز مطرح شده است. یعنی مایکروسافت علاوه بر اینکه مجبور به تغییر نام سرویس ابری خود است، مبلغی را نیز به BSkyB به دلیل استفاده غیرقانونی از نام ثبت شده این شرکت، پرداخت خواهد کرد. مبلغ این توافق محرمانه است و فعلی کسی از آن خبر ندارد.
اول مترو و حالا اسکای درایو

مایکروسافت چندی پیش نیز مجبور به عدم استفاده از نام Metor شد، نامی که برای رابط کاربری جدید و لمسی ویندوز 8 انتخاب شده بود و مایکروسافت در یک دادگاه اروپایی دیگر به کمپانی آلمانی Metro AG باخت و مجبور به کنار گذاشتن آن شد. کمپانی بریتانیایی Sky صاحب چندین کانال مطرح تلویزیونی از جمله Sky One, Sky Sports و Sky Movies است

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + پانزده =