شروع عرضه جهانی کنسول بازی "ایکس باکس وان" مایکروسافت

شروع عرضه جهانی کنسول بازی "ایکس باکس وان" مایکروسافتدرست یک هفته بعد ار عرضه جهانی کنسول گیم پلی استیشن 4 سونی، کمپانی مایکروسافت نیز کنسول خود موسوم به ایکس باکس وان را به قیمت 499 دلار راهی بازار کرد.

 

تعداد ایکس باکس وان سفارش داده شده از طریق اینترنت در روزهای قبل دو برابر تعدادی است که در نوامبر 2005 و عرضه ایکس باکس 360 سفارش داده شده بود. کرایگ فلاناگان مدیر بازاریابی مایکروسافت در کانادا گفت انتظار می رود خریدها بی سابقه باشد.

وی تاکید کرد که سرویس زنده ایکس باکس لایو را که مالکان فعلی 360 عاشق آن هستند، در نسخه جدید کاملا توسعه یافته است.به گفته وی 48 میلیون کاربر عضو ایکس باکس لایو در جهان هستند و کنسول جدید هم از لحاظ شکل ظاهری و هم از لحاظ کاربر هنگام بازی فوق العاده است.

هم زمان با عرضه ایکس باکس وان شاهد عرضه نسخه های جدید بازیهایی مانند Forza Motorsport 5، Dead Rising 3،  Ryse son of Rome نیز بودیم. بازی تیرانداز Titalfall شکل یافته توسط جیسون وست و وینس رامپلا (خالق call of duty) نیز عرضه شده است.

تجربیات غیر گیمی نیز روی ایکس باکس تعبیه شده که مهمترین آنها دیدن تلویزیون است که حتی هنگامی که بازی می کنید می توانید سیگنال تلویزیونی داشته و تلویزیون هم تماشا کنید. گوش دادن به موسیقی و مرور وب و اینترنت نیز از دیگر ویژگی های کنسول جدید ایکس باکس وان است که مایکروسافت در کنسول خود تعریف و تعبیه کرده است.

سرویس 360 هم پخش زنده داشت و هم به صورت آفلاین و on demand و بر حسب تقاضای کاربر. اما ایکس باکس وان بر اساس فید ارائه دهنده سرویس تلویزیونی کار می کند.

در بخش گیم می توان بازی ها را ضبط کرده (با هارد 500 گیگ 2.5 اینچ روی دستگاه) و بین دوستان به اشتراک گذاشت.

سنسور کینکت در ایکس باکس تعبیه شده و کاربر می تواند حین بازی فرمانهای صوتی خود را بگوید.

گفتنی است دستگاه پلی استیشن 4 یک هفته پیش و 100 دلار ارزانتر از ایکس باکس وان راهی بازار شد و حالا فلاناگان معتقد است ارزش ایکس باکس وان به زودی شناخته می شود.

اولین ایکس باکس در سال 2006 توسط مایکروسافت عرضه شد.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 5 =