facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز مقالات آموزشی آموزش اینترنت آموزش ساخت دفترچه تلفن در outlook
آموزش ساخت دفترچه تلفن در outlook

در این آموزش شما براحتی می توانید شماره تماس ، همراه و سایر مشخصات دوستان وهمکاران خود را بصورت یک لیست در outlook خود داشته باشید. برای اینکار فقط کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

بروی سیستم من outlook 2010 نصب است. در صورتیکه از ورژن های قبلی استفاده می کنید روش کار نیز به همین منوال می باشد .
ابتدا برنامه outlookخود را اجرا کرده سپس از منوی سمت چپ پایین صفحه بر روی گزینه  Contact  برای ایجاد اولین نفر در دفترچه تلفن شخصی کلیک کنید .سپس با کلیک بر روی گزینه New Contact که در بالای صفحه وجود دارد می توانید اولین شماره را با مشخصات دقیق و کامل وارد کنید .

در صفحه Contact می توانید فیلدهای مورد نظر را به دلخواه پر کرده سپس بر روی کلید Save کلیک کنید .
نکته :
بالای صفحه یک سری آیکون مشاهده می کنید که پر کاربردترین آنها را به صورت مختصر توضیح میدهم
Save Close :  صفحه را ذخیره کرده و بعد از بستن به لیست شماره تلفن های ایجاد شده شما را هدایت می کند .
Delete :  اکانت ساخته شده را حذف می کند .
Save & New :  بعد از ذخیره ، یک لیست جدید برای اضافه کردن یک نفر دیگر در اختیار شما قرار میدهد .
Forward :  اطلاعات فرد مورد نظر را می توانید بوسیله ایمیل برای دوستان خود ارسال کنید .


بعد از ذخیره کردن همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید فرد مورد نظر به لیست شماره تلفن های شما اضافه می شود .
نحوه نمایش بر اساس حروف الفبا می باشداگر می خواهید دوستان یا .... در گروه خاصی قرار دهید ابتدا باید گروه ایجاد کنید برای اینکار با کلیک بر روی گزینه New Contact Group یک گروه ایجاد کنید و با استفاده از دسته بندی هر شخص را با توجه به موقعیت آن فرد در لیست مربوطه قرار دهید . به عنوان مثال گروههای خانوادگی . اداره . دوستان

برای اضافه کردن شماره تلفن و مشخصات فرد مورد نظر در هر گروه کافیست بر روی پوشه مورد نظر دابل کلیک کنید . (روی پوشه خانوادگی )و بعد از باز شدن صفحه Contact Group روی پیوند And member کلیک کرده و گزینه From outlook Contact را انتخاب کنید .در این قسمت جستجوی فرد اگر برای مثال بخواهیم براساس موبایل باشد از لیست کشویی (contacts(mobile انتخاب کرده و با کلید بروی  Member  فرد مورد نظر را به لیست مورد نظر اضافه کنید .

اگر بخواهید نحوه نمایش را تغییر بدهید به چهار روش زیر می وانید اینکار را انجام دهید:به همین راحتی می توانید یک دفترچه تلفن از دوستان همکاران و.... داشته باشید.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

3 Votes5.05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی