facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز مقالات آموزشی آموزش نرم افزارهای کاربردی آموزش کاهش حجم فایل های با فرمت PDF
آموزش کاهش حجم فایل های با فرمت PDF

آموزش کاهش حجم فایل های با فرمت PDF حجم فایل های pdf می تواند بسته به تعداد صفحات آن و یا نوع تصاویری که در آن استفاده شده(سیاه سفید ، یا رنگی و یا اینکه تصویری بهینه سازی نشده بکاررفته باشد) از چند کیلوبایت  تا چند مگابایت افزایش یابد.
فرض کنید می خواهید یک فایل pdf را روی وب سایت خود قرار دهید ولی بدلیل حجم بالای فایل مورد نظر نگران پهنای باند وب سایت خود هستید ، یا حتی ممکن است در نظر داشته باشید این فایل را برای بسیاری از دوستانتان ارسال کنید.

بنابراین بهتر است تا جایی که می توانیم حجم فایل های pdf خود را کاهش دهیم.
ما در این مقاله یک راه ساده برای انجام این امر به شما آموزش می دهیم :
پیشنهاد ما استفاده از برنامه free pdf compressor می باشد. برنامه ای ساده، سریع و البته رایگان جهت کاهش حجم فایل های با فرمت pdf.
برنامه های موجود که برای فشرده سازی فایل ها استفاده می شود این کار را از طریق کم کردن کیفیت تصاویر موجود در فایل انجام می دهند. برنامه پیشنهادی در این مقاله نیز از امر مستثناء نیست.
در ابتدا باید این برنامه را دانلود و نصب کنید.
پس از نصب و اجرا شما با محیطی ساده روبرو می شوید.

آموزش کاهش حجم فایل های با فرمت PDF
از درون برنامه فایلی که می خواهید عملیات فشرده سازی را روی آن انجام دهید انتخاب کنید.
در قسمت setting  شما چندین انتخاب دارید که با توجه به نیازتان می توانید یکی از آنها را انتخات کنید.برای مثال :
Screen : اگر کیفیت تصاویر فایل شما چندان اهمیت ندارد می توانید از این گزینه استفاده کنید.
Printer : اگر می خواهید فایل pdf خود را برای پرینت گرفتن آماده کنید این گزینه پیشنهاد می شود تا کیفیت تصاویر موجود در فایل شما بالاتر برود.
همان طور که مشاهده می کنید در انتهای هر کدام از این گزینه ها میزان کیفیت نهایی تصاویر پس از اعمال فشرده سازی، برحسب dpi به شما نشان داده شده است.
هنگام استفاده از این برنامه توجه داشته باشید که شما امکان فشرده سازی چندین فایل بصورت همزمان را نخواهید داشت. فشرده سازی فقط برای یک فایل در آن واحد قابل اجرا است.

منبع: ایران نت نیوز

استفاده از این مقاله فقط با ذکر منبع مجاز می باشد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی