پس از معرفی لومیا ۱۰۲۰، نوکیا از هیچ تلاشی برای نشان دادن قابلیت‌های این گوشی هوشمند (به ویژه در زمینه عکاسی) کوتاهی نکرد.

یکی از این تلاش‌ها، نمایش نحوه ایجاد ترسیم‌های نوری است که در طول چند سال گذشته رفته رفته بر تعداد طرفداران آن افزوده شده است. ممکن است در ظاهر ، ایجاد چنین اشکالی سخت به نظر برسد اما در واقعیت حتی یک عکاس آماتور هم می‌تواند چنین تصاویری خلق کند. تنها چند دقیقه تمرین، یک منبع نوری که در دستان شما باشد و اینکه تنظیمات دوربین را چگونه بهینه کنید و البته شخصی که دوربین را برای شما نگه دارد برای انجام این کار نیاز است. بد نیست باهم مروری داشته باشیم بر روندی که با استفاده از نوکیا لومیا ۱۰۲۰ باید طی کنید تا طرحهای نوری رسم کنید.اولین گام ، قرار گرفتن در محیطی مناسب است. محیط مورد نظر باید کاملا تاریک باشد. اتاق خواب یا حتی حیاط پشتی منزل شما در تاریکی شب می‌توانند دو مکان ایده‌آل باشند. گام دوم تصمیم گیری برای انتخاب طرحی است که می‌خواهید رسم کنید. بهتر است این کار را با انجام ترسیمات ساده آغاز کنید. مثلا یک دایره بکشید. می‌توانید از صفحه نمایش گوشی‌تان به عنوان منبع نور استفاده کنید. درجه روشنایی صفحه نمایش را بر روی بیشترین مقدار ممکن قرار دهید و یک تصویر روشن را بر روی صفحه نمایش آن باز کنید.می‌توانید از یک چراغ قوه نیز استفاده کنید.
حالا نوبت هنرنمایی شماست. از دوستتان بخواهید که با فاصله ای چند متری از شما بایستد و دوربین را طوری بگیرد تا شما دقیقا در داخل قاب تصویر باشید. حالا برنامه نوکیا پرو کم را اجرا کرده و تنظیمات را بر روی دستی قرار دهید. مقدار Exposure را بر روی ۴ قرار دهید. ایزو را بر روی ۴۰۰ یا ۸۰۰  و بسته به اینکه بخواهید شخصی که طرح‌های نوری را ترسیم می‌کند در عکس مشخص باشد یا خیر ، فلش را روشن یا خاموش کنید. حالا شاتر را فشار دهید و اجازه بدهید دوربین گوشی هوشمند شما بقیه امور را به دست بگیرد.مدت زمان Exposure، یعنی همان مقداری که بر روی ۴ ثانیه تنظیم کردید ، مدت زمانی است که باید به ترسیم طرح‌ها بگذرانید.
دقت کنید که هرچقدر کندتر منبع نوری را حرکت دهید، خطوط نوری روشن‌تر خواهند بود و بالعکس. می‌توانید این عمل را با منابع نوری با رنگ‌های مختلف هم تکرار کنید. اگر تصویر شما تار به نظر می‌رسد میزان ایزو را در تنظیمات دوربین افزایش دهید و در صورتی که تصویر زیاد روشن است ، این مقدار را کاهش دهید.

 

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 1 =