شرکت 3D Systems اسکنر سه بعدی خود را با قیمت 400 دلار عرضه کرد

شرکت 3D Systems اسکنر سه بعدی خود را با قیمت 400 دلار عرضه کردچند ماه پیش بود که مِیکِربات (MakerBot)، یکی از پیشتازان عرصه چاپ سه بعدی، جدیدترین اسکنر سه بعدی خود را تحت عنوان مِیکِربات دیجیتالایزر به بازار عرضه کرد.

در آن زمان صحبت از این بود که این اسکنر جدید، دوران اسکنرهای سه بعدی گران قیمت را پشت سر گذاشته. مِیکِربات این نوید را می داد که اسکنر سه بعدی 1400 دلاری ساخت این شرکت، تاثیر مثبتی را بر روی همگانی شدن این صنعت، خواهد داشت. اما اینک تنها پس از گذشت چند ماه 3D Systems اسکنر سه بعدی خود را با قیمتی به مراتب پایین تر به بازار عرضه کرده.

شرکت 3D Systems که خود نیز یکی از حرفه ای های عرصه پرینت سه بعدی است، اسکنر سه بعدی سِنس (Sense) را با قیمت 399 دلار، یعنی 1000 دلار پایین تر از دیجیتالایزر آماده ورود به بازار کرده. اسکنر ساخت این شرکت، یک مزیت اساسی نسبت به اسکنر رومیزی دیجیتالایزر دارد.

سِنس یک اسکنر دستی است، به عبارتی، هیچ محدودیتی در اسکن اشیا ندارد و کل یک اتاق را می توان به کمک آن اسکن نمود. در حالی که دیجیتالایزر یک اسکنر رومیزی محسوب می شود، و تنها اشیایی را می توان توسط آن اسکن کرد که در بر روی سینی مخصوص آن جا بگیرند.

اسکنرهای سه بعدی، پیش نیاز بسیاری از پروژه های چاپ سه بعدی هستند. این دستگاه ها یک کاربرد اساسی و ساده دارند. توسط آن ها اشیای فیزیکی تبدیل به مدل های سه بعدی دیجیتالی می شوند، و سپس افراد می توانند بعد از اصلاح یا بهینه کردن این مدل ها، آن ها را به کمک چاپگرهای سه بعدی دوباره چاپ کنند.

کاهش قیمت این ابزار ارزشمند، آن هم تا این حد، افراد و صنایع بیشتری را به سمت چاپ سه بعدی سوق می دهد. اسکنر سِنس، محصول شرکت 3D Systems هم اکنون از طریق آنلاین قابل سفارش است، و از 18 نوامبر هم وارد فروشگاه ها می شود.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *