x2013pouyanet

x2013pouyanetخیلی هم دور نیست زمانی که گویندگان خبر، متن های شان را از روی کاغذ می خواندند و از کامپیوتر و ابزارهای دیجیتال خبری نبود. همین چند سال پیش بود که سر و کله کامپیوترهای رومیزی در اتاق خبر بسیاری از شبکه های تلویزیونی پیدا شد و سپس، به تدریج آن کامپیوترها جای خود را به لپ تاپ ها دادند. پس از آن هم که تبلت ها جای خود را در دست خبرنگاران و گویندگان خبر باز کردند. اما شرایط، پی در پی در حال تغییر است. با نگاهی به اتاق خبر شبکه فاکس نیوز اوضاع آینده دستتان می آید!

 

هنوز نمی توان با صراحت، این صفحه نمایشگرهای بزرگ را تبلت خواند، ولی حداقل می توان آن ها را به عنوان صفحات لمسی ۵۵ اینچی قلمداد کرد. اولین سوالی که به ذهن خطور می کند در مورد شرکت سازنده این تبلت ها است. آیا خود شبکه فاکس این دستگاه ها را ساخته؟ سامسونگ که در زمینه نمایشگرهای بزرگ ید طولایی دارد، پشت این ماجرا است؟

 

xfox-news

 

جواب این سوال ساده تر از این ها است. اینها تبلت های بزرگ مایکروسافت با سیستم عامل ویندوز 8 هستند که محیط کاری شبکه فاکس را شبیه فیلم های علمی تخیلی کرده اند. مایکروسافت پس از تصاحب شرکت “پرسپکتیو پیکسل” در جولای ۲۰۱۲، به این کسب و کار روی آورده و به یکی از تولیدکنندگان اصلی برخی از بزرگترین صفحات لمسی در دنیا تبدیل شده. در حال حاضر صفحاتی لمسی با اندازه های بزرگتر از ۸۰ اینچ هم تولید می شوند.

اتاق خبر جدید شبکه فاکس نیوز برای مایکروسافت تبدیل به یک فرصت تبلیغاتی شده تا کاربرد تجاری این گونه محصولات را به عموم مردم نشان دهد. استفاده از صفحات لمسی بزرگ، زیر دست کارکنان اتاق های خبر، احتمالا به زودی به سایر شبکه های تلویزیونی دنیا سرایت کرده و بازار جدیدی برای عرض اندام تولید کنندگان این تجهیزات فراهم می کند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =