یک نماینده حماس از حمله هکرها ابراز خوشحالی کرد و بر صفحه فیس‌بوک خود نوشت: «خداوند جان سربازان جنگ الکترونیک را حفظ کند!»

 گروه هکر “انانیمس” حمله وسیع خود به سایت‌های اینترنتی اسرائيلی را آغاز کرده است.
سازمان حماس از این بابت ابراز خوشحالی کرد.
هنوز ابعاد خسارت‌های به بار آمده روشن نیست.
هکرهای اسرائيلی حمله‌ای متقابل را شروع کرده‌اند. از دویچه وله به نقل از “اشپیگل آنلاین”، هکرهای “انانیمس” حمله‌ای وسیع به وب‌سایت‌های دولت و بانک‌های اسرائيل را آغاز کرده‌اند.
پیش از این گروهی از هکرها که می‌گویند طرفدار فلسطینیان و وابسته به گروه بین‌المللی “انانیمس” هستند، اعلام کرده بودند که دست به حمله‌ای وسیع خواهند زد.به گزارش رسانه‌های اسرائيلی، حمله‌های سایبری هکرها تا این زمان هنوز اختلال بزرگی را ایجاد نکرده است.اسحاق بن اسرائيل، سخنگوی دولت اسرائيل در زمینه امور جنایی مربوط به اینترنت، گفت: «خسارت چندانی وارد نشده است.» وی افزود که “انانیمس” توان نابود کردن زیرساخت‌های اسرائيل را ندارد.به عقیده این مقام اسرائيلی، این گروه با عملیات خود تنها می‌خواهد توجه رسانه‌ها را به موضوع‌هایی جلب کند که برایش مهم است.روز جمعه (۵ آوریل / ۱۶ فروردین) روزنامه “تایمز آو اسرائيل” نوشت که یک گروه هکر وابسته به هکرهای بین‌المللی “انانیمس” در ویدئویی اعلام کرده است که به وب‌سایت‌های دولتی اسرائيلی در ساعت ۸ بعدازظهر روز یکشنبه (به وقت محلی اسرائيل) حمله خواهد کرد و بدین ترتیب اسرائيل از اینترنت محو خواهد گشت.
بعدازظهر یکشنبه مراسم گرامیداشت یاد قربانیان هولوکاست در اسرائیل برگزار می‌شود.
بدین مناسبت مغازه‌ها، رستوران‌ها و بارها در این کشور بسته‌اند و برنامه‌های تفریحی نیز از تلویزیون پخش نمی‌شود.
پیام‌های ضداسرائيلی
از روز شنبه فهرست وب‌سایت‌هایی که قرار است به آنها حمله شود یا پیش از این به آنها حمله شده است، در فضای اینترنت در گردش است.
در آن میان سایت نخست‌وزیر اسرائيل، بنیامین نتانیاهو، نیز وجود دارد. رسانه‌های اسرائيلی از حمله کوتاه‌مدت هکرها به وب‌سایت‌های بورس و وزارت دارایی اسرائيل خبر داد‌ه‌اند.
اما هر دوی این نهادها این گزارش‌ها را تکذیب کردند.
یک نماینده حماس از حمله هکرها ابراز خوشحالی کرد و بر صفحه فیس‌بوک خود نوشت: «خداوند جان سربازان جنگ الکترونیک را حفظ کند!»
تجربه اسرائيل با حمله‌های سایبری
هکرهای اسرائيلی در برابر حمله‌های سایبری گروه وابسته به “انانیمس” واکنش نشان داده‌اند: به گزارش “جروزالم پست”، هکری به نام “EhIsR” توانسته است به سرور سایت opisrael.com که حمله به سایت‌های اسرائيلی در آنجا هماهنگ می‌شود، داخل شود.
به گزارش این روزنامه اسرائيلی، “EhIsR” بر روی سایت opisrael.com پیامی را با عنوان “چند واقعیت فراموش شده” به جای گذاشته است.
این پیام با این جمله‌ها آغاز می‌شود: «اسرائيل ۱۳۱۲ سال پیش از شروع گاه‌شماری ما و ۲۰۰۰ سال پیش از ظهور اسلام یک ملت بود.»
هکرهای اسرائيلی همراه این پیام، ویدئویی از یک شهروند سوری منتقد اسلام را روی سایت opisrael.com پست کرده‌اند.به گزارش “اشپیگل آنلاین” به نقل از “جروزالم پست”، هکرهای اسرائيلی پیش از آن به سایت‌های پاکستانی حمله کرده و عکس‌هایی از سربازان اسرائيلی و پرچم اسرائيل را در آنها منتشر کرده بودند.اسرائيل برای مقابله با حمله هکرها یک تلفن اضطراری برای کاربران در نظر گرفته است تا شهروندان اسرائيلی بتوانند حمله به وب‌سایت‌ها را گزارش دهند.
همچنین از مردم خواسته شده که تا جایی که ممکن است برای ورود به ای‌میل‌های خود یا شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های بانک‌ها از پسوردهای پیچیده استفاده کنند.این نخستین حمله وسیع به سایت‌های اینترنتی اسرائيل نیست.
در ژانویه ۲۰۱۲ یک گروه هکر سایت بورس اسرائيل را از کار انداخت.
این گروه اعلام کرده بود که از عربستان سعودی می‌آید.در ماه نوامبر ۲۰۱۲ یک حمله سایبری وسیع در جریان حمله‌های اسرائيل به نوار غزه صورت گرفت، اما خسارت زیادی به بار نیاورد.
طبق اعلام منابع اسرائيلی، در آن دوره ۶۰ میلیون حمله سایبری به سایت‌های اینترنتی اسرائيل ثبت شدند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *