پال فیشرمن دادستان امریکا در نیوآرک – نیوجرسی کیفرخواستی برای ۴ روسی و یک اوکراینی صادر کرد که به ایجاد یک سازمان پیچیده

برای هک کردن و نفوذ در شبکه کامپیوتری دهها شرکت امریکایی و بین المللی در طول ۷ سال متهم شده اند.به گزارش ایران نت، این گروه به سرقت شماره های دست کم ۱۶۰ میلیون کارت نقدی و اعتباری و فروش آنها به اشخاص دیگر متهم شده اند. استفاده خریداران این شماره ها منجر به دست کم ۳۰۰ میلیون دلار زیان برای صاحبان کارتها شده است.فیشرمن در کنفرانس رسانه ای خود گفت: این میزان زیان، تخمینی محافظه کارانه است، شامل آنچه توانسته ایم تایید کنیم.شرکتی به نام «هارتلند پِیمنت سیستم» که در پرینستون نیوجرسی قرار دارد و خدمات اعتباری به شرکتهای کوچک و میانه حال ارائه می کند، بزرگترین صدمه را از این سرقتها دیده است. در سال ۲۰۰۷ نزدیک به ۱۳۰ میلیون شماره کارت نقدی و اعتباری از این شرکت ربوده شده که منجر به زیانی حدود ۲۰۰ میلیون دلار گردید.شرکت دیگری که هدف قرار گرفت «گلوبال پیمنت سیستم» نام دارد و از آتلانتای جورجیا فعالیت می کند. از این شرکت نیز حدود یک میلیون شماره کارت نقدی و اعتباری دزدیده شده که قریب ۹۳ میلیون دلار زیان وارد کرد.
۸۰۰ هزار شماره کارت اعتباری نیز از شبکه «ویزا» ربوده شدند که میزان زیان ناشی از آن روشن نیست.بر اساس کیفرخواست شماره های مشتریان «نزدک» و «داو جونز» و رمز عبور ایشان برای استفاده و خرید و فروش کامپیوتری نیز مورد سرقت قرار گرفتند، اگرچه دادستان گفت پلاتفرم های ایمنی نزدک آلوده نشده اند.متهمان روسی عبارتند از: ولادیمیر درینکمن، الکساندر کالینین، رومان کوتوف و دیمیتری اسمیلیانتس. میخائیل ریتیکوف  متهم پنجم اوکرائینی است.دیمیتری اسمیلیانتس در بازداشت است و قرار است هفته آینده در دادگاه حاضر شود. ولادیمیر درینکمن در بازداشت پلیس هلند است و مقدمات انتقال او به امریکا فراهم می شود. ۳ متهم دیگر هنوز دستگیر نشده اند.اتهام اصلی هر ۵ نفر توطئه برای هک کردن کامپیوتر و تقلب از طریق استفاده از سیستم مخابراتی است.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *