در هر حیطه ای ، در کنار طرحهای موفق ، همواره طرحهایی که یا آنچنان خوب نبوده اند تا بدرخشند و یا حتی در برخی مواقع آنقدر  بد بوده اند که شرکت سازنده را با چالشی بزرگ روبرو کنند، دیده می‌شوند.

دنیای گوشیهای همراه  نیز از این قائده مستثنی نیست.قصد داریم در این مطلب نگاهی به عجیب ترین ( و در برخی مواقع وحشتناک ترین !) طراحیهای گوشیهای همراه نگاهی بیندازیم. لازم به ذکر است که برخی از این طرحها ، تنها در حد حرف و حدیث و یا طرحهای اولیه باقی مانده اند اما برخی نهایتا به بازار راه پیدا کردند.
طرح یک تلفن هوشمند اسکریپتی !
به گزارش ایران نت؛ با اندازه ای در حدود یک ریموت کنترلر تلویزیون ، این طرح ، یاد آور طرحی است که از آیفون ، در حدود یک سال پیش دیدیم. بلندترین طرح در بین گوشیهای همراه ، به یک صفحه نمایش انعطاف پذیر برای استفاده بهینه کاربر از دستگاه مجهز است.این دستگاه نیاز به وصل شدن به برق ، برای دریافت انرژی  را ندارد و از طریق بدنه خود ، انرژی خورشیدی را به انرژی الکتریکی مورد نیازش تبدیل می‌کند.

تلفن دست بندی !
شاید دست بندهای دوست داشتنی دهه ۹۰ میلادی را دیده باشید. به نوعی طراحی این دستبندها در این گوشی همراه متجلی شده اند.این گوشی همراه از چرم ، به همراه یک صفحه نمایش قابل انعطاف ساخته شده است و در مواقعی که از گوشی همراه خود استفاده نمی‌کنید ، می‌توانید آنرا به دور مچ خود ببندید.
تلفن نوشابه ای نوکیا !

نوکیا ، این شرکت فنلاندی سازنده گوشیهای همراه ، همواره به خاطر طراحیهای ساده گوشیهای همراه مشهور بوده است. اما در اینجا قضیه کمی متفاوت است.ایده ورای طراحی این گوشی همراه ، استفاده از نوشیدنیهای گازدار ، به جای جریان الکتریسته جهت شارژ گوشی است.در واقع با ریختن نوشابه در داخل گوشی ، یک بورد مخصوص ، آن را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. البته شاید با خود بگویید ، مطمئنا حمل کردن یک شارژر همراه ، بهتر از به همراه داشتن چندین قوطی نوشابه است !
تلفنی از جنس علفهای هرز
این گوشی همراه که لقب گوشی سبز سال را نیز به خود اختصاص داده ، توسط Je-Hyun Kim طراحی شده است. استفاده از گیاهان سبز در طراحی گوشی  ، شاید در نگاه اول ایده جالبی باشد اما این گوشی هوشمند ، آنچنان که باید و شاید دوام و استقامت ندارد. صحبت از نشستن اتفاقی بر روی گوشی نمی‌کنیم ، حتی وزش باد شدید هم می‌تواند این گوشی را به طور کامل نابود کند !
تلفن طلایی بودا
این گوشی که برای بازار چین ساخته شده بود ، از قطعات مروارید ، روکش طلای ۲۴ عیار ساخته شده و قیمت ۱۷۵۰ دلار دارد.
تلفنی همه کاره برای ماموریتهای سری
ساعتهای مچی جدید ، به قابلیتهای متفاوتی مجهزند که البته در ازای افزایش این قابلیتها  ، توجه کمتری به طراحی کلی می‌شود.اما مدلهایی مانند گوشی ساعت مچی F88 ، ساخت چین ، علاوه بر قابلیتهای متفاوت ، طراحی عجیبی دارد و البته از آن دسته لوازم الکترونیکی است که مطمئنا هیچ کس دوست ندارد تمام طول  روز به دست خود ببندد.این گوشی بیشتر شبیه به بی سیم های رنجرهاست تا یک گوشی هوشمند با طراحی متفاوت !
گوشی جمع و جور نوکیا !
با لبه های بریده ، مطمئنا یکی از عجیب ترین طراحیهای نوکیا به حساب می‌آید.نوکیا ۷۶۰۰ که در سال ۲۰۰۳ تولید شد  نیز در این جمع خودنمایی می‌کند.
گم کردن گوشیهای همراه ، خیلی ساده است اما داشتن یک گوشی هوشمند به نام Chamelephone  و گم نکردن آن ، امری بسیار دشوار به نظر می‌رسد.این گوشی هوشمند این توانایی را دارد تا به طور خودکار ، خود را به رنگ سطحی که بر روی  آن قرار می‌گیرد درآورد.ایده بسیار جالبی برای این گوشی تمام لمسی به نظر می‌رسد اما ای کاش یک فانوس دریایی نیز بر روی این گوشی هوشمند استفاده شده بود.
ستاره دریایی الماس نشان
اگر علاقه زیادی به دریا و ساحل دارید ، این گوشی هوشمند برای شما طراحی شده است. البته تصور اینکه این گوشی را به راحتی در دستانتان بگیرید کمی سخت به نظر می‌رسد اما به هر حال خاص بودن یک گوشی ، همراه با دردسرهای خاص خودش است.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *