کمپانی ژاپنی NEC قصد دارد که بخش موبایل خود را تقویت نماید. هر چند که هنوز هیچ تصمیمی در این باره گرفته نشده، ولی یکی از گزینه‌ها فروش این بخش به کمپانی‌های دیگر است. لنوو یکی از مشتریانی است که برای تصاحب این بخش با NEC وارد مذاکره شده است.

رویترز گزارش داده که کمپانی چینی لنوو در حال مذاکره برای خرید بخش موبایل NEC است. این خبرگزاری همچنین می‌گوید که شرکت ژاپنی NEC برای فروش بخش موبایل با چند مشتری ژاپنی دیگر نیز در حال مذاکره است. با این حال به نظر می‌رسد منطقی‌ترین و بهترین گزینه برای NEC همان لنوو باشد، چرا که این دو کمپانی در سال 2011 نیز یک تفاهم‌نامه همکاری برای تولید کامپیوترهای شخصی به امضا رسانیدند.

NEC طی بیانیه‌ای اعلام نموده که «به خاطر تغییرات سریعی که در بازار ایجاد شده، ما به دنبال راه‌هایی برای تقویت بخش موبایل خود هستیم، ولی هنوز هیچ تصمیمی اتخاذ نگردیده است».

NEC که در سال 2012 مجبور شد 10,000 کارگر خود را اخراج کند، در بازار جهانی تلفن‌های هوشمند سهم بسیار اندکی دارد، ولی در کشور ژاپن وضعیت فروش این کمپانی بهتر است و در مقام چهارم قرار دارد. در بین محصولات این کمپانی، گوشی‌های هوشمند بسیار خوبی چون Medias W با دو نمایشگر وجود دارد که در خلال کنگره جهانی موبایل معرفی شد.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *