عرضه نخستین گوشی هوشمند جهان با سیستم عامل اوبونتوبرای اولین بار در جهان یک گوشی همراه هوشمند عرضه شده که مجهز به سیستم عامل متن باز اوبونتو است.

 

اگر چه سیستم عامل اوبونتو در میان کاربران رایانه های رومیزی که به سیستم عامل های متن باز علاقه دارند بسیار پرطرفدار است، اما تا به حال سابقه نداشته از این سیستم عامل و سیستم عامل‌های مشابه در گوشی‌های هوشمند استفاده شود.

شرکت کورنیکال در نمایشگاه سی.ای.اس ۲۰۱۳ نمونه اولیه یک گوشی گالکسی نکسوس را عرضه کرده که مجهز به چنین سیستم عاملی است. 

البته این نمونه هنوز باید بهینه سازی شود و برای استفاده کامل و دائمی از آن برنامه ریزی خاصی به عمل نیامده است.

به طور کلی سیستم عامل های همراه از نظر ظاهری تفاوت چندانی با هم ندارند و رابط کاربری این سیستم عامل نیز بسیار مشابه با آیفون و آندروید است. 

شرکت سازنده وعده داده که این سیستم عامل به سادگی توسط هر کسی بر روی گوشی‌های هوشمند قابل نصب است و این کار پیچیدگی خاصی ندارد.

در صفحه اول این سیستم عامل میان بر به برنامه‌های محبوب در نظر گرفته شده و هشدارها و اطلاعات در مورد تغییر در برنامه‌های مختلف نیز بر روی نمایشگر قابل دریافت است. 

ارائه پیشنهاداتی برای بارگذاری برنامه‌های همراه هم در این سیستم عامل گنجانده شده است.

از جمله برنامه‌های همراه پیش فرض نصب شده بر روی نسخه همراه اوبونتو می‌توان به آمازون، پخش کننده چند رسانه‌ای، دسترسی به برخی سایت‌های خرید آنلاین و شبکه‌ای و سایت خود اوبونتو، برنامه‌های آب و هوا و … اشاره کرد.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *