هکرها اعلام کردند که از یک مدل تلویزیون‌های هوشمند برای تماشای هر آنچه که در زندگی شما رخ می‌دهد استفاده کرده‌اند، این دسترسی با استفاده از دوربین و میکروفن‌ های داخلی این تلویزیون‌ها فراهم شده است.

شرکت امنیتی «ریولن» مستقر در جزیره مالت با انتشار یک ویدئو نشان داده است که چگونه محققان این شرکت موفق شده اند به تنظیمات تلویزیون‌های هوشمند از جمله اطلاعات ذخیره شده روی آن دسترسی پیدا کنند.
آنها در این ویدئو ادّعا کرده که می توانند بدافزارهایی را برای دسترسی به «روت» این تلویزیون ها فراهم کنند.
هکرها با استفاده از این بدافزارها می‌توانند از دوربین‌ها و میکروفن‌های داخلی تلویزیون‌ها برای شنیدن و دیدن هرآنچه که در مقابل تلویزیون قرار دارد، استفاده کنند.
درحالی که این تلویزیون‌ها به اینترنت متصل می‌شوند در مقابل هکرهایی که می توانند به این دستگاه و فایل‌های ذخیره شده بر روی آن دسترسی پیدا کنند آسیب پذیر هستند.
«لوئیحی آریما» از بنیانگذاران شرکت «ریولن» اظهارداشت: راهی پیدا کرده است که می‌تواند آدرس «آی پی» این دستگاه را دنبال کرده و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کرده تا کنترل هر دستگاهی را که به آن متصل است را نیز در اختیار گیرد.
محققان این احتمال را مطرح کرده‌اند که صاحبان این دستگاه‌ها که از آنها برای اینترنت گردی استفاده می کنند خود را در معرض چنین تهدیدهایی قرار می‌دهند. درحال حاضر دستگاه‌ها از سیستم‌های روشنایی تا تهویه هوا و کنسول‌های بازی‌های رایانه‌ای به عملکرد آنلاین خود متکی هستند، اما سیستم عامل آنها اغلب از همان امنیتی برخوردار نیست که دستگاه های دارای سیستم عامل‌ های اپل و مایکروسافت به آن مجهز شده اند.
درحال حاضر شیوه این شرکت امنیتی در شرایطی کار می‌کند که هکرها بتوانند به شبکه‌ای که تلویزیون به آن متصل شده نفوذ کند و براساس پیش‌ بینی‌های «آریما» خطر اصلی خطرهایی هستند که افراد و یا شرکت‌ های خاصی را هدف می‌گیرند.
احتمال چنین آسیب‌ پذیری‌هایی با افزایش تعداد مشتریان دستگاه‌های الکترونیکی مجهز به حسگر، دوربین و میکروفن نگران کننده است. آنچه اهمیت دارد دانش مشتری نسبت به چیستی دستگاهی است که خریداری می‌کنند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *