انویدیا از پلتفرم نسل آینده پردازنده‌های گرافیک خود با نام Volta پرده برداری کرد
در کنفرانس انویدیا از نسل‌های آینده پردازنده موبایل و همچنین نسل آینده پردازنده‌های گرافیک (GPU) این شرکت پرده برداری شد.

مدیرعامل انویدیا جن‌سان‌هانگ اعلام نمود که پس از پلتفرم Maxwell آنها Volta را عرضه خواهند که در آن علاوه بر افزایش قدرت پردازش گرافیکی به میزان شگفت‌انگیزی بر پهنای باند حافظه افزوده شده است.

کارت‌های گرافیک مبتنی بر تراشه‌های Volta قادر به انتقال 1 ترابایت اطلاعات در ثانیه خواهند بود!، این کار با استک کردن حافظه DRAM در قسمت بالای GPU و قرار گیری سیلیکا در بین آنها میسر خواهد شد.

به این ترتیب کل اطلاعات موجود در یک دیسک بلوری در یک پنجاهم ثانیه منتقل خواهد شد! اعداد و ارقام بیان شده فوق العاده به نظر می‌رسند و به این ترتیب در سال 2014 شاهد رشد شگفت انگیز گرافیک کامپیوتری و بازی‌های ویدیویی خواهیم بود.

کارت‌گرافیک فعلی انویدیا بر اساس معماری کپلر (Kepler) این شرکت روانه بازار می‌شوند. انویدیا قصد دارد در سال 2014 معماری Maxwell را عرضه کند که در آن از یک حافظه مجازی متحد استفاده می‌شود تا GPU بتواند حافظه CPU را ببیند یا بخواند و یا برعکس CPU بتواند به حافظه GPU دسترسی داشته باشد. در واقع در Maxwell تمام حافظه سیتم توسط هر دو پردازنده اصلی و پردازنده گرافیک در دسترس خواهد بود. مدیرعامل انویدیا معتقد است در این روش، کار توسعه دهندگان نرم افزاری آسان‌تر خواهد شد.

پس از Maxwell در سال 2016 نسل بعدی با نام Volta روانه بازار خواهد شد.

 

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *