گوگل ۹ اپ اندروید را از پلی استور حذف کرده که با سرقت اطلاعات ورود به حساب کاربری فیس بوک افراد، قوانین حریم خصوصی را نقض کرده اند.

به نقل از اقتصادکشور، تحلیلگران «Dr.Web» (یک تولید کننده روسی نرم افزار آنتی ویروس) ۹ اپ حاوی تروژان کشف کردند که اطلاعات ورود به حساب کاربری فیس بوک (نام و پسورد) را سرقت می‌کنند. پس از این کشف، گوگل اپلیکیشن‌های مذکور را از پلی استور حذف کرد.

این اپ ها نام‌های مبهمی نداشتند و بدافزار موجود در آنها به طور کلی ۵.۸ میلیون بار دانلود شده بود. به طور دقیق‌تر بدافزار در اپ هایی با نام‌هایی مانند Horoscope Dailyو Rubbish Cleaner قرار داشت.

اپلیکیشن‌های مذکور با بارگذاری صفحه لاگین واقعی فیس بوک کاربران را فریب می‌دادند و در مرحله بعد جاوا اسکریپتی از یک سرور دستور و کنترل را بارگذاری می‌کردند تا اطلاعات ورود به حساب کاربری را سرقت و به اپ منتقل کنند.

همچنین اپلیکیشن‌های مذکور کوکی هایی از بخش احراز هویت را سرقت می‌کردند.

در کل ۵ نسخه از بدافزار رصد شد اما همه آنها از یک کد جاوا اسکریپت و فرمت فایل‌های تنظیمات برای سرقت اطلاعات استفاده می‌کردند. بنابراین احتمالاً نیاز باشد گوگل بدافزار مذکور را در سیستم خود ردیابی کند تا به این ترتیب از نفوذ هکرها به سیستمش جلوگیری کند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *