500x327xGoogle-authenticator

500x327xGoogle-authenticatorهنگامی که طرفینِ سهیم، تصمیم به بر طرف کردن مشکلی بگیرند بعید است لاینحل بماند. وقتی شرکتی مثل گوگل برای افزایش امنیت نرم افزارها دستِ مدد خواهی به سوی برنامه نویسان مستقل دراز کند چنین ماجرایی پیش می آید.

چهارشنبه گذشته گوگل به عنوان یکی از بزرگترین استفاده کنندگان نرم افزارهای باز متن اعلام کرد به برنامه نویسانی که تغییر گسترده ای در نقاط ضعف امنیتی  این نرم افزارها ایجاد کند بین ۵۰۰ تا ۳،۱۳۳ دلار پرداخت می کند.

گوگل همین حالا هم دو برنامه دیگر برای پرداخت وجه به کسانی که در یافتن نقاط ضعف و مشکلات امنیتی مرورگر کروم و خدمات آنلاین آن کمک می کنند دارد. این برنامه جدید که برنامه جوایز وصله های امنیتی نام گرفته پا را یک مرحله فراتر گذاشته و سعی دارد با درگیر کردن آحاد برنامه نویسان در سطوح عمیق تر نرم افزارهای باز متن با قوت بیشتری به مقابله با مشکلات موجود بر خیزد.

 

این شرکت معتقد است: «برخی از نقاط آسیب پذیر در مرحله برنامه نویسی قابل پیش گیری نیستند و ما امیدواریم با این روش از وجود آنها باخبر شویم»

برنامه های اصلی که گوگل بابت شان حاضر به پرداخت پول است از این قرارند:

    – خدمات شبکه در بخش هسته زیر ساخت ها
    – تجزیه کننده تصویر در بخش هسته زیر ساخت ها
    – بنیاد های باز متن گوگل کروم
    – سایر کتابخانه های با تاثیر بالا
    – امنیتی بحرانی، ملزومات معمول مورد استفاده در هسته لینوکس

همچنین

    – سرورهای وب با استفاده گسترده: Apache httpd, lighttpd, ngix
    – خدمات SMTP پرکاربرد: Sendmail, Postfix, Exim
    – پیشرفت های امنیتی Toolchain برای GCC,binutils و llvm
    – شبکه خصوصی مجازی: Open VPN

نظر شما درباره این روش گوگل در به کار گیری از نیروی انسانی غیر متمرکز در بهبود عملکرد خدمات خود چیست؟ واقعاً چقدر می توان از چنین شیوه هایی در عمل نتیجه گرفت؟

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *