1google

1googleمطالعه جدید پایگاه اینترنتی Alexa به عنوان معتبر‌ترین مرکز تحلیل اطلاعات اینترنتی مبتنی بر نقاط جغرافیایی در «موسسه اینترنتی آکسفورد» نشان داد که در اروپا، آمریکای شمالی و اقیانوسیه گوگل پربیننده‌ترین پایگاه اینترنتی محسوب می‌شود.

در مقابل گفته شد که در مناطق خاورمیانه، آفریقای شمالی و آن دسته از مناطق آمریکا که به زبان اسپانیایی سخن می‌گویند فیس‌بوک محبوب‌ترین پایگاه اینترنتی نزد مردم است.

نگاه دقیق‌تر به این حوزه نشان می‌دهد که گوگل در عرصه جهانی پیروز این رقابت است. قدرت گوگل در دنیای اینترنت کاملا مشهود است و اگر این مرکز را به عنوان دومین پایگاه اینترنتی محبوب در برخی کشور‌ها مشاهده کنیم، ‌ باز هم توانایی‌های قابل ملاحظه آن به چشم خواهد آمد.

 

در بین ۵۰ کشوری که فیس‌بوک برای آن‌ها محبوب‌ترین پایگاه اینترنتی بوده است، برای ۳۶ کشور گوگل دومین سایت اینترنتی محبوب بوده است و برای ۱۴ کشور مابقی هم شبکه اجتماعی تصویری YouTube که زیر نظر گوگل اداره می‌شود، دومین سایت بر‌تر محسوب شده است.

بزرگ‌ترین استثنا در این لیست چین بوده است. در کشور چین محبوب‌ترین سایت اینترنتی موتور جست‌وجوی چینی Baidu بوده است که البته این اتفاق یک دلیل عمده دارد.

زیرا شرکت گوگل در سال ۲۰۱۰ تصمیم گرفت در پی افزایش سانسورهای اینترنتی در کشور چین، از این بازار خارج شود. از آن زمان به بعد گوگل سعی کرده است نقش خود را در کشور چین کمرنگ‌تر کند.

لازم به ذکر است که در کشورهایی مانند ژاپن و تایوان یاهو محبوب‌ترین سایت اینترنتی بوده است. در کشور روسیه هم موتور جست‌وجوی Yandex توانست بیشترین محبوبیت را بین مردم کسب کند.

باید توجه داشت که در گستره جهانی، گوگل محبوب‌ترین پایگاه اینترنتی محسوب می‌شود و نیمی از جمعیت آنلاین جهان بالغ بر یک میلیارد نفر این سایت را به دیگر پایگاه‌های اینترنتی ترجیح می‌دهند.

موتورجست‌وجوی Baidu به واسطه محبوبیت خود در دو کشور چین و کره جنوبی که بیشترین تعداد کاربران آنلاین جهان را در خود جا داده‌اند دومین سایت اینترنتی محبوب جهان محسوب می‌شود و فیس‌بوک در رتبه سوم این لیست ایستاده است.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *