شرکت کانادایی RIM تولیدکننده گوشی‌های هوشمند بلک‌ بری با انتشار گزارش مالی جدید خود اعلام کرد که از وضعیت نابسامان گذشته اندکی جدا شده و شرایط آن تا حدودی بهبود یافته است.

این شرکت ماه گذشته گوشی هوشمند جدید خود موسوم به Q10‌ را به صورت گسترده وارد بازار آمریکا کرد که این محصول علاوه بر نمایشگر لمسی شامل یک صفحه‌کلید کامل سخت‌افزاری هم می‌شد و بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفت.“رومان لاماس”(Ramon Llamas) یکی از تحلیلگران مرکز تحقیقاتی IDC در این خصوص توضیح داد: این گام‌ها به صورت مستمر در جریان تصمیمات جدید اتخاذ شده از سوی بلک‌ بری برداشته می‌شود. ما نخستین بازخوردها را از این جریان مشاهده کردیم و دریافتیم بلک‌ بری هنوز طرفدارانی دارد که به دنبال محصولات آن می‌گردند.گوشی هوشمند Q10‌ پس از آن به بازار آمد که این شرکت بزرگ تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در بهار امسال با عرضه یک گوشی لمسی به نام Z10 پس از یک توقف طولانی دوباره وارد بازار جهانی شد تا با شرکت‌ های سامسونگ و اپل رقابت کند.بررسی‌های جدید کارشناسان مرکز بلومبرگ نشان می‌دهد که این شرکت همچنان در حال گسترش فعالیت‌ های خود است و طی ۳ ماه قبل از می ۲۰۱۳ حدود ۷٫۷ میلیون دستگاه گوشی هوشمند روانه بازار جهانی کرده است که این رقم برای فصل قبل از آن ۶ میلیون دستگاه گزارش شده بود.
شرکت تولیدکننده گوشی‌های هوشمند بلک‌ بری در نظر دارد تا پایان سال جاری میلادی ۲۵٫۲ میلیون دستگاه گوشی هوشمند مبتنی بر نسخه جدید سیستم‌عامل موبایلی خود وارد بازار جهانی کند که این رقم از ۳۴٫۶ میلیون گوشی عرضه شده آن در سال ۲۰۱۲ کمتر است. همچنین پیش‌ بینی شده است که بلک‌ بری در سال ۲۰۱۴ میلادی هم در مجموع ۲۲٫۳ میلیون دستگاه گوشی هوشمند را وارد بازار خواهد کرد.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 2 =