در حاشیه برگزاری کنفرانس شرکت اینتل در چین تایپه ، یکی از نمایندگان شرکت HP اعلام کرد، این شرکت طرحی را برای تولیدی تبلتی که از پردازنده Hawsell ، نسل چهارم پردازنده‌های اینتل بهره می‌برد و از سویی دیگر نیازی به فن خنک کننده ندارد تهیه کرده است.

بر اساس اخبار منتشره، اچ پی قصد دارد به زودی ، به طور رسمی به معرفی این محصول و همچنین ارائه یک تبلت ویا یک رایانه هیبریدی در سال جاری میلادی بپردازد. مدیر ارشد اجرایی اینتل ، تام کیلروی در هفته جاری اعلام کرده بود تولید رایانه‌های شخصی به شیوه گذشته در حال مرگ تدریجی است و استفاده از رایانه های هیبریدی ۲ در ۱، جایگزینی برای محصولات قدیمی خواهند بود.
محصولی که در زمان مورد نیاز شما یک تبلت و بر اساس خواسته شما تبدیل به یک لپ تاپ خواهد شد. تاکنون بیش از ۵۰ طرح مختلف برپایه تراشه های Hawsell یا Silvermont ارائه شده است.Hawsell زمان استفاده از باتری را تا ۱٫۵ برابر افزایش می‌دهد و زمان استندبای ۱۳ روز ( درمقایسه با ۴ روز برای Ivy Bridge) را برای کاربران به همراه خواهد داشت. برخی از مدل‌های تولیدی توان مصرفی ۶ واتی خواهند داشت و علاوه بر حجم کم، هیچ نیازی نیز به فن نخواهند داشت. البته هنوز مطمئن نیستیم که آیا این هسته‌های جدید به کار رفته در پردازنده‌های اینتل ، با توجه به توان پایین، امکان خنک سازی به وسیله مایعات را نیز دارند یا خیر؟

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + چهار =