شرکت امنیت سایبری «سونیک وال» قربانی حمله هماهنگی شد که از سوی هکرهای بسیار پیشرفته برای نفوذ به سیستم‌های داخلی این شرکت انجام گرفت.
این شرکت که بر امنیت شبکه و کنترل محتوا متمرکز است، اعلام کرده یک حمله هماهنگ شده علیه تجهیزات شبکه‌ای ساخت این شرکت رخ داده است. هکرها از حفره امنیتی جدیدی که در برخی محصولات دسترسی از راه دور «سونیک وال» به تازگی کشف شده بود، بهره‌برداری کردند.بر همین اساس سیستم‌های داخلی سونیک وال و نیز کلاینت‌های وی‌پی‌ان «نت اکستندر» و گیت وی‌های (smi) Secure Mobile Access با سوءاستفاده از یک آسیب‌پذیری جدید و وصله نشده مورد حمله قرار گرفته‌اند و اطلاعاتی از آنها سرقت شده است. نسخه ۱۰ به بالای وی‌پی‌ان یادشده برای برقراری ارتباط با فایروال‌ها و نرم‌افزارهای سری صد SMA به کار می‌رود و نسخه ۱۰ به بالای SMA برای اجرای اپلیکیشن‌های SMA ۲۰۰، SMA ۲۱۰، SMA ۴۰۰، SMA ۴۱۰و SMA ۵۰۰v کاربرد دارد. سونیک وال می‌گوید برنامه جدیدتر SMA ۱۰۰۰ با خطر نفوذ مواجه نیست.سونیک وال اعلام نکرده برای حل مشکل یادشده چه زمانی وصله یا وصله‌های نرم‌افزاری به‌روزرسان عرضه می‌کند و کاربران برای کاهش مشکلات باید افراد تعامل‌کننده با فایروال‌ها را از طریق کلاینت‌های وی‌پی‌ان نت اکستندر محدود کنند.

هنوز معلوم نیست آیا رخنه به «سونیک وال» توسط هکرهای مظنون روسی انجام گرفته که در حمله اخیر به سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی آمریکایی از جمله شرکت‌های امنیت سایبری دست داشته‌اند یا خیر. شناسایی اولیه این حمله در دسامبر نشان داد که هکرها با استفاده از نرم‌افزار شرکت «سولار ویندوز» توانسته بودند رخنه کنند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *