به نقل از زومیت؛ طی سال‌های اخیر بازی‌های آنلاین تحت مرورگر وب به شدت محبوب شده‌اند و روز به روز علاقمندان بیشتری به سمت این نوع از بازی‌ها گرایش پیدا می‌کنند.

در میان بازی‌هایی همچون تراوین تا بازی‌های تحت شبکه‌های اجتماعی همچون فارمویل میلیون‌ها کاربر از جمله کاربران ایرانی  را جذب خود کرده‌اند. حال یک کمپانی ایرانی نسبت به ساخت بازی مشابه فارمویل اما بصورت کاملا بومی اقدام نموده است. استودیوی بازی‌سازی مدریک، در حال حاضر مشغول ساخت مراحل پایانی بازی “فارمارینا” است. این پروژه که تا قبل از این با عنوان “مزرعه رویایی” نام گذاری شده بود، رفته رفته به تاریخ عرضه‌اش نزدیک‌تر می‌شود. “فارمارینا” را می‌توان اولین بازی مزرعه داری آنلاین و مبتنی بر مرورگر‌های وب (Browser Based) در کشور دانست.بازی ایرانی فارمارینا سبک و سیاق  شبیه به فارم‌ویل (FarmVille) دارد. در “فارمارینا” می‌توان به عنوان یک مزرعه‌دار، به موضوعاتی از قبیل پرورش گیاهان، دامپروری، ماهیگیری، مهندسی، ساخت و ساز و بسیاری از فعالیت‌های مشابه پرداخت. همچنین با فعالیت و تمرکز بیشتر در هر یک از این زمینه‌ها، درجه مهارت کاربر افزایش خواهد یافت. در این بازی برای گسترش فعالیت‌ها، امکان تشکیل اتحادیه‌ها و گروه‌ها نیز وجود دارد تا کاربران با همکاری یکدیگر به مهارت‌ها و دستاورد‌های بزرگ‌تری دست پیدا کنند. داستان بازی هم در قالب فعالیت‌های گروهی اتفاق می‌افتد، به نحوی که با تلاش گروهی باید راز پرورش گیاهی اسرار‌آمیز را کشف کرده و آن را به رشد نهایی خوداش رساند.فارمارینا شامل عناصر متنوع سبک نقش‌آفرینی (RPG) و ویژگی MMO است. همچنین تنوع موضوعات موجود در بازی، به علاوه خاصیت ترکیب شدن آنها با یکدیگر به جذابیت بازی کمک می‌کند. طراحان و هنرمندان بازی، همواره سعی داشته‌اند تا ضمن ارایه محیطی کاملاً قابل درک و ساده، ویژگی‌ها و نکات بسیار دقیقی را در بازی جای دهند تا چه گیمر‌های حرفه‌ای و چه تازه‌کار‌ها از این بازی لذت ببرند.

“فارمارینا” یک بازی رایگان خواهد بود و تا این لحظه در نمایشگاه‌های گیمزکام (GamesCom) آلمان، Dubai World Game Expo و بازی های رایانه‌ای تهران معرفی شده است.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *